CHP’li meclis üyesi, görevinden istifa etti

31 Mart Yerel Seçimlerinde Millet İttifakı’nın CHP’li Yatağan Belediye Meclis Üyesi adayı olarak yarışan ve seçim sonucunda belediye meclisine seçilen Yasin Çakır, Belediye Meclisi Üyeliğinden istifa etti.

CHP’li meclis üyesi, görevinden istifa etti

31 Mart Yerel Seçimlerinde Millet İttifakı’nın CHP’li Yatağan Belediye Meclis Üyesi adayı olarak yarışan ve seçim sonucunda belediye meclisine seçilen Yasin Çakır, sosyal medya hesabı üzerinden Belediye Meclisi Üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Çakır, yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:
“Değerli Yatağanlılar bilindiği üzere 2002 yılı temmuz ayından itibaren Yatağan Belediyesi Sağlık İstasyonunda siz değerli halkımıza hizmet verme uğraşı içinde bulundum.2006 yılından itibaren de daimi işçi kadrosunda çalışmaya devam etmekteyim. İşçi kadrosunda olmam ve kanunların verdiği haklar gereği CHP Yatağan İlçe Başkanlığı'nın çeşitli kademelerinde yöneticilik yaptım.2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde CHP'den belediye meclis üyesi adayı oldum, az bir farkla kaybettim.31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP'den tekrar belediye meclis üyesi adayı oldum ve siz değerli halkımızın kıymetli oyları ile belediye meclis üyesi seçildim.2014’te emsal karar olması ve yasal bir engel olmaması, bu dönemde ise listelerin ilçe seçim kuruluna teslim edilmesinden, itiraz etme sürelerinin son gününe kadar kendim de yapmış olduğum araştırmalar sonucunda seçme ve seçilme hakkımın önünde bir engel yoktu. Gelinen noktada ‘belediyede daimi işçi kadrosunda çalışan işçi aynı belediyede meclis üyesi olursa tercihini bu yönde kullanmış olur’ ibaresi yer verilmiştir. Değerli Yatağanlılar hepimizin ortak amacı evine ekmek götürebilmek, çocuklarına iyi bir gelecek sağlamak ve bu yolda mücadele etmek olacaktır. Bu nedenlerden dolayı kıymetli oylarınızla seçilmiş olduğum Yatağan Belediyesi Meclis Üyeliği görevimden bu sabah saatlerinde istifa etmiş bulunmaktayım. Belediyede işçi olarak verilen görevde hizmet vermeye devam edeceğim. Bu duygu ve düşüncelerle seçim sürecinde ve sonrasında arayan, soran destek veren tüm halkımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER