CHP’li Özcan, alınacak tedbirleri sordu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Suat Özcan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yüz yüze eğitim ile ilgili açıklama yapmasının ardından açılması planlanan köy okullarında alınan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini sordu.

CHP’li Özcan, alınacak tedbirleri sordu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 15 Şubat 2021 tarihinde köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında yüz yüze eğitime geçileceğini açıklamasının ardından CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Kovid-19 tedbirlerini sordu.

Köy okullarının açılması kararı öncesinde risk analizi yapılıp yapılmadığını öğrenmek isteyen Özcan, sırasıyla alınan tedbirleri ve öğretmenler ve öğrencilerin aşılanıp aşılanmayacağını sorduğu soru önergesini 8 Şubat 2021 günü TBMM’ye sundu.

Verilecek cevapların Kovid-19 ile mücadelede MEB’in tutumunu göstereceğini söyleyen Özcan, “Bu sorulara verilecek her bir cevap çok önemli. Gerekli tedbirler alınmadan okulların açılmasını doğru bulmuyoruz. Eğer tedbirler alınmış ise kamuoyu ile paylaşılması gereklidir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68