banner80

CHP’li Özcan, orman yangınlarının peşini bırakmıyor!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Suat Özcan, ülkede her yıl Nisan ve Kasım ayları arasında gerçekleşen orman yangınlarına müdahale süreçlerini aydınlatmak için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye soru önergesi verdi.

CHP’li Özcan, orman yangınlarının peşini bırakmıyor!

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, ülkede her yıl Nisan ve Kasım ayları arasında gerçekleşen orman yangınlarına müdahale süreçlerini aydınlatmak için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye soru önergesi aracılığı ile yeni sorular yöneltti.

Milletvekili Özcan, “Bakanlığın vereceği cevaplar çok önemli. Orman yangınları konusunda ne kadar ciddiler bunu verilecek cevaplardan öğreneceğiz” diyerek, ülkede ivedilikle bir orman politikası olması gerektiğini belirtti.

Ülkede 22,7 milyon hektar orman varlığı olduğunu belirten Özcan, orman yangınlarına müdahale süreçlerini aydınlatmak için Bakan Pakdemirli tarafından yanıtlanmak üzere şu soruları yöneltti:

“Ülkemizin tamamında kaç tane geçici, kaç tane daimî orman işçisi çalışmaktadır? Yeterli midir?

Kaç tane orman yangın gözetleme kulesi bulunmaktadır? Yeterli midir?

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kaç tane yangın söndürme uçağı, kaç tane helikopteri vardır? Bunların kaç tanesi kiralık kaç tanesi mülkiyetindedir? Yeterli midir?

Yangın söndürme amaçlı olarak karada kaç tane arazöz, itfaiye aracı, dozer, greyder vs. vardır? Yeterli midir?

Yangın söndürme amaçlı kaç tane göl, gölet ve havuz mevcuttur? Yeterli midir?”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68