CHP’li vekilden, ilginç “Elektrik kesintisi” yorumu

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Nurettin Demir, partisinin Yatağan İlçe Başkanlığı’na gerçekleştirdiği ziyarette, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

CHP’li vekilden, ilginç “Elektrik kesintisi” yorumu
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Nurettin Demir, partisinin Yatağan İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

21 Mart’ta yapılan temayül yoklaması sonucunda 2. sırada yer alan ve CHP Muğla milletvekili aday sıralamasında, 3. sırada yer alması beklenen Demir’i, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Başkanı Kamil Genek, CHP’li belediye meclis üyeleri, yönetim kurulu üyeleri ve partililer karşıladı.

Parti binasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Demir, Türkiye’nin büyük bir bölümünde yaşanan elektrik kesintisini yorumladı. CHP olarak, bugüne kadar Türkiye’de bir enerji sorunu olduğunu savunduklarını dile getiren Demir, Enerji Bakanı’nın istifa etmesi gerektiğini savundu.

Demir, Türkiye’de sadece enerji sorunu olmadığını, enerji kaynaklarıyla da ilgili ciddi sorunlar olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Bunlar 7 Haziran için birçok kedi yetiştirdiler, sanıyorum ki kediler yine trafolara kaçtı. Kedilerin programlandığını düşünüyorum, kaçınca trafolara giriyorlar. Elektriklerin gitmesi nedeniyle, insanlarımız hastanelerimizde, ulaşımda veya diğer hizmet alanlarında ciddi aksaklıklar yaşadı. Umarım bu gibi aksaklıklar, 7 Haziran’da da tekerrür etmez ve demokrasiyi engellemez.”

İstanbul Adliyesi’nde Devrimci Halk Kurtuluş Partisi/Cephesi (DHKP/C) üyesi olduğu iddia edilen teröristler tarafından rehin alınan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz ile ilgili olarak da konuşan Demir, Türkiye’de adaletin olmadığını savunarak şunları söyledi:

“Adalet dağıtan insanlarla ilgili bu tür terör olayları olacaktır. Adaletin olmadığı bir ortamda, mahkemelerin ve adaletin sıkıntılar yaşayacağını biliyorduk. Adalet olmayan yerde, terör olayları ortaya çıkacağını da hissediyorduk. Elbette ki bu durum üzücü bir olay. Umarım buna benzer olaylar tekrar yaşanmaz.”

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 02:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
dereli
dereli - 7 yıl Önce

istiklal mahkemelerinde bu halkı nasıl astığınızı anlatsanıza sayın vekil bir de sizin adaletinizi bilsin bu millet.

SIRADAKİ HABER

banner68