CHP’lilerin eleştirilerine karşı taraftan yanıt gecikmedi!

CHP Yatağan Başkanlığı’nın geçen hafta sonu ilçede meydana gelen sağanaktan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı’ndaki ev ve işyerlerinin zarar gördüğünü açıklamasının ardından, AK Parti cephesinden yanıt gecikmedi.

CHP’lilerin eleştirilerine karşı taraftan yanıt gecikmedi!

Geçen hafta sonu Yatağan ilçesinde etkili olan sağanak yağmurun ardından yapımı tamamlanan ve çevre düzenlemesi çalışmaları süren Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı’nda bazı işyerlerinde ve evlerde taşkın ve su baskınları meydana geldi.

Bunun üzerine CHP Yatağan Başkanlığı yazılı basın açıklaması yaparak Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı’nın hatalı yapıldığını savunmuş ve sorunun çözüme kavuşturulmasını talep etmişti.

Bu açıklamanın ardından AK Parti Muğla milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, AK Parti Muğla Başkanı Kadem Mete, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin tarafından ortak bir yazılı basın açıklaması yayınlandı.

Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“İnönü Bulvarı projesinin gerçekleşmesini hazmedemeyen CHP’nin her zamanki gibi, gerçeklikten uzak, herhangi bir araştırmaya ya da belgeye dayanmadan yaptığı suçlama açıklamalarını şaşkınlık içinde takip etmekteyiz.

İlçemizden geçen tatilcilerin bile övünerek bahsettiği değişime, Yatağan’a uzun yıllardır bir çivi bile çakmayan zihniyetin teşekkür etmesini beklemiyorduk.

Ancak, yine her zamanki gibi, en basit hizmetleri bile yapamayanlar, bizim üst düzey projelerimize asla uyum sağlayamadılar ve sağlayamayacaklar.

Belki de kasıtlı bir planın parçası olarak çok kez uyarılmasına rağmen Muğla Büyükşehir Belediyesi, üzerine düşen basit bir görevi bile maalesef yapmamış, herkesin gıptayla baktığı projeye gölge düşürmek istemiştir. CHP’den gelen açıklamalar adeta bu hizmetin kasıtlı biçimde yapılmadığının göstergesi gibidir.

Biz, projemizle övünüyoruz ve övünmeye devam edeceğiz. Hiçbir şey üretmeden yalnızca eleştirmeye alışık olanların, kendi sorumluluklarındaki işleri bile yapmamalarını Yatağan halkımızın takdirine bırakıyoruz.

Ana arterlerde yapılan yol yapım çalışmalarında bazı bölgelerde kot farkı meydana gelmiştir. Bundan dolayı kaldırımları yapılıp CHP’nin büyükşehir belediyesi tarafından drenajları yapılmamasından kaynaklanan kod farkı sebebiyle mağduriyetler çok az da olsa maalesef meydana gelmiştir.

Öte yandan şehrin içerisindeki drenajları yapmayan Büyükşehir Belediyesi drenajların bir kısmını kanalizasyona yönlendirmiş, kanalizasyonun patlaması sonucu bir binamızda 200’lük drenajla tahliye etmemize rağmen, 400’lük kanalizasyonun patlaması nedeniyle tahliye etme imkanı ortadan kalkmıştır.

Bir diğer apartmanımızda ise hak sahipleri arasında meydana gelen anlaşmazlık nedeniyle yine büyükşehir belediyesi tarafından yağmur tahliye kanallarının kanalizasyona bağlanmaması sonucu bina bahçesinde biriken yağmur suları depoya inmesiyle baskın yaşanmıştır.

Tüm bu yaşananların dışında yollarını bizim yaptığınız mahallelerimizde, arsalar arasında su tahliye çıkışları verilmemesinden kaynaklı diğer alanlara yağmur suları geçişi olmuştur. Bunun haricinde Karayollarının yol yapım çalışmasından kaynaklı mağduriyet yaşanması söz konusu değildir.

Bu tür olumsuzluk ve mağduriyetlerin tekrar yaşanmaması en büyük temennimizdir.

Muğla Büyükşehir Belediyesinin bu hizmetleri vermemekte ısrar eden anlayışı karşısında biz Yatağan Belediyesi olarak kendi önlemimizi almaya çalışacağız.

Özetle; vatandaşlarımızın şunu çok iyi bilmelerini istiyoruz, buradaki yağmur suları drenajları ve kanalizasyon gibi alt yapı yapma görev ve sorumlulukları Büyükşehir Belediyesi görev ve yetkileri arasındadır.

Bizler, Yatağan ve Muğla için AK Parti Muğla Milletvekillerimiz Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, AK Parti İl Başkanımız Kadem Mete ve İlçe Başkanımız Ali Tekin’le büyük bir hizmet aşkıyla üretmeye devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68