CHP’nin temayül yoklaması yarın yapılacak

CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek, milletvekilliği aday adaylığı başvurularının 1 Mart itibarıyla bittiğini ve Muğla’da eğilim yoklamasının 21 Mart Cumartesi günü yapılacağını bildirdi.

CHP’nin temayül yoklaması yarın yapılacak
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek, yaptığı açıklamada, aday adaylığı başvuru süresinin 1 Mart itibariyle sona erdiğini hatırlatarak, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde CHP’den aday gösterilecek milletvekillerinin belirlenmesine yönelik olarak gerçekleştirilecek eğilim yoklaması tarihinin 21 Mart olarak kesinleştiğini kaydetti. Genek, Yatağanlı 496 delegenin, cumartesi günü saat 08.00-17.00 saatleri arasında, Yatağan Belediye Toplantı Salonu’na kurulacak olan iki sandıkta oy kullanacağını söyledi.

21 Mart’taki eğilim yoklamasında 28 aday adayının yarışacağını kaydeden Bulut, “21 Mart’ta demokratik ve şeffaf bir şekilde gerçekleştireceğimiz demokrasi şölenimiz ile CHP’yi iktidar yapma yolunda önemli bir adım atacağız” diye konuştu.

Eğilim yoklamasında oy kullanmak için nüfus cüzdanı veya kimlik yerine geçen belgelerden birinin ibrazının zorunlu olduğunu aktarın Genek, seçmenlerin oy kullanma kabininde aday adayının oy pusulasındaki adının yanında bulunan kutuya (X) işaret koymak suretiyle oyunu gizli olarak kullanacağını belirtti.

Oy kullanacak üyelerin oy pusulasında en az 3 en çok 5 aday adayının adını işaretleyebileceğini kaydeden Bulut, oy verme işleminin 08.00-17.00 saatleri arasında yapılacağını ifade etti. Oyların açık döküm-sayım yöntemiyle sayılacağını vurgulayan Genek, itiraz edilmeyen veya itiraz üzerine Merkez Yönetim Kurulu tarafından kesin karara bağlanan sonuçların il başkanlığında ve genel merkezde askıya çıkarılmak suretiyle ilan edileceğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 20:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68