CHP’ye Bir Aday Adayı Daha

2014 Yerel Seçimleri öncesi aday adaylığı süreci başlayan Yatağan CHP’de bir sürpriz isim daha ortaya çıktı. Kendisini; “Değişimin Sesi Dönüşümün Mimarı” ifadeleriyle tanımlayan Muammer Özdemir, Yatağan Belediye Başkanlığı aday adaylığı için resmi müracaatta bulunduğunu belirterek Gazetemize açıklamalarda bulundu.

CHP’ye Bir Aday Adayı Daha
 2014 Yerel Seçimleri öncesi hareketli günler yaşanan Yatağan CHP’de bir sürpriz isim daha ortaya çıktı.

2009 Yerel Seçimleri’nde CHP’den Bodrum Gündoğan Belediye Başkanı aday adayı olan Muhammer Özdemir, Yatağan Belediye Başkanlığı için resmi müracaatını gerçekleştirdiğini belirterek Gazetemize açıklamalarda bulundu.

Kendisini; “Değişimin Sesi Dönüşümün Mimarı” ifadeleriyle tanımlayan Muhammer Özdemir; “Sevdamız; Yatağan'ı bütün zamanların en güzel, en çağdaş, yaşanılır bir kenti haline getirmektir.

Yatağan, sıradan bir kasaba görüntüsünden çıkartılacak, modern bir kente dönüştürülecektir. Önderlik: Zeka, güvenirlilik, insancıllık, cesaret, beceri, kararlılık ve liderlik işidir.

Lütfen yeni düşünceleri ölüme mahkum etmeyin.

Yeni Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yepyeni bir sayfa açılıyor. 2014 Martı’nda Yatağan altı belediyelik yapıdan, tek belediyelik yapıya dönüşecek. 39 köyümüzde yeni yapılanmada Yatağanımızın mahallesi olacak. Toplamda kırk altı bin nüfuslu büyük bir kent olacağız. Yani bugüne göre çok mahalleli büyük bir belediye olacağız. Bu süreci iyi yapılandırmak için sadece belediye kadrolarımızı değil, mahalle muhtarlıklarımıza da çok önem vereceğiz. Akgedik mahallemizden, Zeytinköy mahallemize kadar, bin yedi yüz yetmiş iki kilometrelik alanda değişimi ve dönüşümü gerçekleştireceğiz. Geleceği planlayacağız. Biz Yatağanımızı değiştireceğiz, dönüştüreceğiz, geliştireceğiz.

Ekibimiz, kadromuz, bu değişimi başarıyla gerçekleştirecek bilgiye, donanıma, enerjiye ve kararlılığa sahiptir. Belediye çöp toplayan, kaldırım, parke taşı döşeyen kurum olmaktan çıkartılacaktır. Dünyada iyilik, güzellik ve insanlık adına ne varsa Yatağan'a taşıyacağız. Yatağan'ın tüm birikimini dünyaya açacağız.

” ifadelerini kullanarak, aday adaylığı sürecindeki iddiasını dile getirdi.

“Belediye Yan Gelip Yatma Yeri Olmayacaktır”

Ayrıca Muhammer Özdemir’in yaptığı açıklamalarda; “Belediye Yan Gelip Yatma Yeri Olmayacaktır” ibarelerine vurgu yapması dikkat çekti.

Sosyal Belediyecilik projesinin hayatın her alanında uygulanması gerektiğine inandıklarını belirten Özdemir; “Halkımızı, doğumda, nikahta ve ölümde yalnız bırakmayacağız. Acılar paylaşılarak azalır. Mutluluklar paylaşılarak çoğalır. Belediye olarak doğumdan ölüme kadar halkımızın yanında ve hizmetinde olacağız. Belediye yan gelip yatma yeri olmayacaktır.

Bu amaçla; nikah ve düğün hizmetleri birimi ile cenaze hizmetleri ve mezarlıklar müdürlüğü kuracağız.

Bizim için Belediye Başkanı olmak önemli değil, önemli olan tarihe damga vurabilmektir. Değişimi gerçekleştirebilmek ve hizmet üretebilmektir. Unvan peşinde değil, hizmet peşindeyiz. Almaya değil, vermeye geliyoruz” şeklinde konuştu.

“Yatağan’da Niye Sanayi ve Ticaret Odası Yok ?”

Amaçlarının Yatağan’da sanayi ve ticaret alanında yapılan yatırımlara ön ayak olarak istihdam alanı sağlamak olduğunu da dile getiren Özdemir; “Biz, programımız ve projelerimizle, ekonomik olarak Çine'yi, Bozdoğan'ı, Kavaklıdere'yi ve Menteşe'yi de kapsayan bir bölgeyi yönetmeye talibiz. Yatağan'da niye Sanayi ve Ticaret odası yok.

Kırsaldan kıyılara, kumsala, yani denize, turizme, yerelden, evrensele açılımı gerçekleştireceğiz. Ekibimiz, kadromuz buna hazırdır.

Belediye meclisimizde kadınlarımıza ve gençlerimize geniş yer vereceğiz. Belediye Başkan Vekilliği görevi, bir kadın meclis üyesine verilecektir. Nüfusun yarısı kadınlardan oluşuyor. Kadın nüfusu temsilen de, kadınlardan Eş Başkan seçilecektir.

Yatağan bir enerji üssüdür. Stratejik bir yerdir. Biliyorsunuz enerji için dünyada neler oluyor. Yatağan elektrik üretiyor ama sanayisi yok. Enerjinin olduğu yer zenginleşir. Yatağan'ı zenginleştireceğiz. Her yerin bir kimliği var. Yatağan, termik santral ve kirli havasıyla tanınan bir yer olmaktan çıkartılacaktır. Sanayi ürünleriyle tanınan bir yer haline getirilecektir.

Projelerimizle, Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye ilçelerimizdeki turizm ve rant pastasından  Yatağan halkı da pay alacaktır. Burnumuzun dibindeki turizme seyirci kalmayacağız. Yatağan üçgeninden geçen yıllık ortalama sekiz milyon kişiyi eli boş geçirmeyeceğiz.

Artık yeni sistemde köy yok. Mahallelerimizde üretilen zeytin ve ürünleri, bal ve ürünleri, süt ve ürünleri, et ve ürünleri ve üretilen diğer ürünler kutuya, torbaya girecek büyük marketlerin raflarında yerini alacaktır. Yatağan'ın birikimleri uluslar arası ekonomiye entegre edilecektir. Kapalı ekonomi dönemi bitecek. Yatağan'ın tarih, doğa, kültür ve turizm potansiyeli değerlendirilecek kıyı ve kırsal kaynaştırılacaktır. Yatağan gençliği iş aramaya dışarıya gitmeyecektir. Aksine Yatağan iş aramaya gelinen ve iş veren yer haline getirilecektir.

Organize Sanayi Bölgesi ilan edeceğiz. Mermercimiz, sanayi yatırımcımız bu bölgede altyapı ve çevre sorunu sıkıntıları yaşamadan sanayi üretimlerini sağlıklı bir şekilde sorunsuz gerçekleştireceklerdir. Hava limanı ve deniz limanı ilçemize yarım saatlik mesafededir. Tren yolu ile birlikte sanayicimiz ulaşım sorunu da yaşamayacaktır. Çöp çevre sorunu olmaktan çıkartılıp, ekonomiye dönüştürülecektir.

Kimseyi suçlamıyoruz. Başarılarımızı başkalarının başarısızlığı üzerine inşa etmeyeceğiz.

Saydam, katılımcı, üretken ve dürüst belediyecilik temel anlayışımız olacaktır.

Statükocu değil, sürekli yenilikten yana değişimci yerel yönetim. Belediyecilik bizim işimiz. Hemşehrisi olmaktan gurur duyulan daha çağdaş bir Yatağan” dedi ve Yatağan’ın eğitim alanındaki durumuna da değinerek; “Aydın, Denizli ve Muğla'da vakıf üniversitesi yok. İnşallah Yatağanımıza bir vakıf üniversitesi kazandıracağız.

Çocuklar geleceğimizdir. Geleceğimize hep birlikte sahip çıkacağız. Gençlerimizin beklentilerini ve hayallerini gerçekleştireceğiz.

Çağdaş, demokratik, halkla birlikte bir yönetimi esas alan, herkese ve her kesime eşit davranan, farklılıkları zenginlik sayan bir belediyecilik modeli uygulayacağız. Halkımızın yönetime katılmasını gerçekleştireceğiz. Bu amaçla; Mahalle Meclisleri, Kadın Meclisleri, Gençlik Meclisleri, Çocuk Meclisleri ve Sivil Toplum Örgütleri kurulacak, bu meclislerin temsiliyetleriyle de Kent Meclisi oluşturulacaktır. Tüm ilçe kendisini bu meclis üzerinden temsil edeceği için daha açık ve paylaşımcı bir belediyecilik modeli uygulayacağız.

Allah yolumuzu açık etsin. İnsanların yollarını açın nereye gideceklerini bilirler.

Yatağanımızın akil insanlarını bir araya getireceğiz. Aklı kullanacağız. Yatağan'ı bir kişi değil, ortak akıl hareketiyle yöneteceğiz. Akıl her türlü sorunu çözer ve her zor işin üstesinden gelir. Değişim, dönüşüm ortak akılla başlayacaktır. Ortak akıl Büyük Yatağan'ı kuracaktır.

Gelin canlar bir olalım. Diri olalım. Her işi kolay kılalım” şeklinde konuştu.

Aslen Nebiköylü

Ayrıca, Muammer Özdemir’in aslen Yatağan Nebiköylü olduğu, Bodrum ve belde belediyelerinden Yalıkavak ile Gündoğan belediye başkanlarına danışmanlık hizmetlerinden emekli olduğu da öğrenildi. Bir eğitim vakfının kurucusu ve başkanı olduğunu da sözlerine ekleyen Özdemir; “Yerelden evrensele açılım gerçekleştirecek birikime sahip olduğumda iddialıyım. Yatağan halkının ve özellikle 90 kuşağı gençlerin “Bodrum’a yaptığın hizmet yeter. Birazda memleketine Yatağan’a hizmet et.” Tavsiyeleri ve ısrarları üzerine Yatağan Belediye Başkan Adaylığımı açıkladım” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2013, 20:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsyan
İsyan - 6 yıl Önce

Bu işin cıvkı çıktı yarın adaylığımı açıklıcam bende :))

ali uçar
ali uçar - 6 yıl Önce

Bu da kim hayatımda görmedim bu iş iyice ayağa düştü yoldan geçen bende aday olayım dıyor

mehmet ürnez
mehmet ürnez - 6 yıl Önce

Bu şahsın daha önce bodrum da bir beldede Anavatan partisinden belediye başkan adayı olduğu söyleniyor doğrumudur eğer doğruysa AKP den aday olması daha doğru olacaktır. .

HALK
HALK - 6 yıl Önce

bi̇ sen eksi̇kti̇n tam oldu gari̇

bodrumlu
bodrumlu - 6 yıl Önce

Bodrum, gündoğan ve yalikavak belediyelerinde çok guzel hizmetler veren bir kişidir kendisi.gündoğani gündoğan yapandir hizmetlerini sayarak bitiremeyiz.yatagan icin cok buyuk bir kazanctir muammer özdemir..

Onur Yatağan
Onur Yatağan - 6 yıl Önce

arkadaşlar önemli olan var olan yüzlerin devam etmesi değildir, önemli olan yeni yüzlere bir şans verip onların yapacağı hizmetleri görmektir. siyasette herkes aday olabilir fakat herkes bu işi hakkıyla yürütemeyebilir. gündoğan için uzun yıllar hizmet vermiş ve iyi işler yapmış bir kişidir. yatağan için de aynı hizmetleri yapacağına inanıyoruz.

HASAN CEYLAN
HASAN CEYLAN - 6 yıl Önce

muammer özdemir yürekten partiye bağli devrimci bir chp militanidir.kendisini kutluyorum.

KEMAL ÖZMEN
KEMAL ÖZMEN - 6 yıl Önce

sayin muammer özdemir,yürekli bir chyp neferidir.
kendisi yatağan halkina çok yararli hizmetler sunacağina yürekten inaniyorum.kendisine başarilar diliyorum.yolun açik olsun muammer kardeşim.


SIRADAKİ HABER