Çiçeği burnunda müdür, çam fıstığına odaklandı

Yatağan’ın önemli bir tarım ürünü olan çam fıstığı, Yatağan Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne atanan Ayşe Didem Biber ile yeniden gündeme getirildi. Fıstığın yanı sıra kozalağının yan ürünlerinin değerlendirilmesi için çalışma başlatan Biber, Katrancı’da incelemelerde bulundu.

Çiçeği burnunda müdür, çam fıstığına odaklandı

Yatağan Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne atanan Ayşe Didem Biber, ilçenin önde gelen tarım ürünlerini şahlandıracak birkaç projeyi hayata geçirmeyi hedefliyor.

Biber, ilk önce ilçenin en çok gelir getiren tarım ürünlerinden biri olan çam fıstığına yöneldi. Bu doğrultuda, ekibiyle birlikte çam fıstığının başkenti Katrancı Mahallesi’ne giden Biber, burada incelemelerde bulundu.

Katrancı Mahallesi Muhtarı Bülent Arseven tarafından karşılanan Yatağan Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, fıstık çamlarının bulunduğu alanda incelemelerde bulunarak ağaçlar ve fıstık çamı hakkında Arseven’den bilgi aldı.

Heyet, daha sonra Katrancı’da bulunan İsa Tan’a ait çam kozalağı kırma ve ayıklama işletmesini ziyaret ederek çam fıstığı hakkında Tan’dan bilgi aldı ve çam fıstığı kozalaklarından çıkan yan ürünlerin değerlendirilmesi konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68