Çiçek ve Toksöz, Anneler Günü’nü kutladı

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Anneler Günü dolayısıyla ilçedeki şehit annelerini ve 100 yaşını aşmış anneleri ziyaret ettiler.

Çiçek ve Toksöz, Anneler Günü’nü kutladı

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Anneler Günü dolayısıyla pazar günü Çakırlar ve Yava mahallelerindeki şehit anneleri Aynur Karakaya, Vesile Yelaldı ve Müzeyyen Tekin’i ziyaret etti.

Heyet, daha sonra kendilerine dahil olan Yatağan Orman İşletme Müdürü Mustafa Oral ile 100 yaşını aşan Yeşilbağcılar Mahallesi’ndeki Fatma Yüksel ve Akyol Mahallesi’ndeki Fatma Taşkın’ı ziyaret etti.

Şehit anneleri ve yaşları 100’ü aşan annelere çiçek veren ve hediyeler veren heyetin ziyaretleri sırasında, annelerin ihtiyaçları ve talepleri soruldu.

Öte yandan, Türkiye’de yaşayan 100 yaşını aşmış 5 bin 529 anne için İçişleri Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Hz. Hatice Vakfı işbirliğiyle Sakarya’da oluşturulan “Cennet Anneleri” adlı hatıra ormanına dikilen fidanların sertifikaları da Yatağan Orman İşletme Müdürü Mustafa Oral tarafından Taşkın ve Yüksel’e verildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68