Cicili, Bütün Aday Adaylarını Bir Araya Getirdi

CHP’de belediye başkanlığı için aday adaylığı sürecinde son viraja girilirken, aday adaylarından Ertaf Cicili Cuma günü adaylık açıklamasını gerçekleştirdi. Amaçlarının Yatağan’da çıtayı yukarı taşımak olduğunu belirten Cicili’nin açıklamasına çok sayıda partilinin yanı sıra CHP’nin bütün aday adaylarının katılması dikkat çekti.

Cicili, Bütün Aday Adaylarını Bir Araya Getirdi
HABERİN GALERİSİ
Ertaf Cicili

Ertaf Cicili

 2014 Yerel Seçimleri öncesi CHP’de aday adaylığı süresi bugün dolarken, aday adaylarından Ertaf Cicili Cuma günü adaylık açıklamasını gerçekleştirdi.

CHP Yatağan İlçe Teşkilatı’nda gerçekleştirilen adaylık açıklamasına çok sayıda partilinin yanı sıra Muğla Büyükşehir aday adayı Fevzi Topuz katılırken, diğer aday adayları Hasan Haşmet Işık, Mesut Günay, Ali Akalp, Muhammer Özdemir ile aday adaylığı için adı gündeme gelen Cemal Gürpınar ve Murat Bekem’de Cicili’nin açıklamasında hazır bulundular.

Amacının Yatağan’da çıtayı yukarı taşımak olduğunu dile getiren Ertaf Cicili konuşmasına; “Bugün çok önemli bir gündür. Milli mücadelemizin Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da topyekun verilen mücadele ile işgalcilerin yenilgiye uğratıldığı zaferin kazınıldığı bir gündür. Bu gün “şu çılgın Türklerin” zafer günüdür. Zafer, Zafer benimdir diyenlerin günüdür bu gün. Zaferimizin 91’nci yıl dönümünde hepinizin bayramını kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadeleriyle başlayarak; “Sizlere hizmet etme sorumluluğu alma yolunda birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum, gurur duyuyorum.

Partimizin ilkeleri ve politikaları doğrultusunda, sosyal demokrasinin gereklerini yerine getirmek üzere, halkçı, devrimci, özgürlükçü, insan haklarına bağlı, evrensel düzeyde, modern şehircilik anlayışla, halka hizmet etmek üzere istekler ve gereklilik üzerine, partimizin Yatağan Belediye Başkanlığı adaylığına aday adayı oluyorum.

Partimizin üç dönemdir Yatağan Belediye Başkanlığı görevini sürdürmekte olan Sayın Başkanımız Hasan Haşmet IŞIK’ın, partimizin halkçı vizyonunu misyon (görev) edinerek, halkımıza önemli hizmetleri olmuş ve ilçemize önemli katkılarda bulunmuştur. Halkımız da hem sayın başkana ve hem de partimizi Yatağan da üç dönem iktidara taşımıştır. Halkımızın bu istek ve arzusunu göz önünde bulundurarak güvenlerine layık olmaya çalışmamız ve Hizmet kalitesini arttırarak, çıtayı daha yukarılara taşımamız gerekmektedir. Bunun da dostluk, hoşgörü, sevgi ve saygıyla bir birimizle bağlanarak olacağı inancını taşımaktayım. Partimizin aday adaylarının diğer partilere göre biraz fazla olduğu dillenmektedir. Evet, bu bizim zenginliğimizden, demokrasi ve hizmet anlayışımızdan, saygı ve sevgi anlayışımızdan kaynaklanmaktadır.  Kimse bundan alınmamalıdır, burada savaş var dememelidir, burada yangın var dememelidir. Çünkü her ateş olan yerde yangın var denilmemeli, biz, halkımıza nasıl ve kiminle daha iyi hizmet edeceğimizin projelerini hazırlıyoruz. Her aday arkadaşımız var gücüyle çalışıyor, hepimiz bir birimizden bir şeyler öğreniyoruz, zenginlik buradan kaynaklanıyor. İnsanlarımızı mutlu kılmak için çalışıyoruz” şeklinde devam etti.

Ayrıca Ertaf Cicili açıklamasında, yerel seçimlerin ülke siyaseti üzerindeki etkisine de vurgu yaptı.

CHP’nin iktidar olabilmek için önce yereldeki gücünü artırması gerektiğine vurgu yapan Ertaf Cicili; “Gezi eylemlerinin ruhuyla, sağ duyulu, bilgili, enerji dolu sevgili gençlerimizle el ele, Suriye’deki vahşete seyirci kalan anlayışa karşı, genç ve dinamik kadrolarla iktidar olmak için hep birlikte, sevgi ve huzurla var gücümüzle çalışacağız. Ülkede iktidar olmak için, önce yereldeki gücümüzü arttırmamız lazım.  

Önümüzdeki dönemde, İlçemizi Belediye Başkanı olarak yönetecek partimizin adayını belirleme çalışmalarında, Başkan adaylığına aday olan, sayın Başkan Hasan Haşmet IŞIK’a, Sevgili Mesut GÜNAY’a, sayın Ali AKALP’e, Muammer ÖZDEMİR’e, sayın Cemal GÜRPINAR’a ve sayın Murat BEKEM’e başarılar diliyorum. Partimizin tespit edeceği adayın yanında yer alarak var gücümle çalışacağıma ifade etmek istiyorum. AKP iktidarına karşı partimizin iktidar yürüyüşünü yerelden başlatmamız, gücümüzü, seçimi nasıl kazanacağımız yönünde harcamamız, adaylık sürecinde kısır çekişmelerle enerjimizi boşa harcamamızı ve her türlü eleştiri ve önerilerimizi partimizin çatısı altında seçmenimize güven veren bir anlayış içerisinde yapmamız gerektiğini düşünüyorum.

Bizim bu çalışmalarımızda yakından ilgilenen, halkımızın sağlıklı bilgilenmesini sağlayan basınımıza, partililerimize, belde belediye başkanlarımıza, köy ve mahalle muhtarlarımıza teşekkür ediyor,  sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2013, 10:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarafsız
Tarafsız - 7 yıl Önce

Yine kendine ve partisine yakışan bir açıklama yapıp,örnek bir tablo oluşturmuşsunuz Ertaf Başkan..Tebrikler.

kimsemkimim
kimsemkimim - 7 yıl Önce

umarım doğru bir seçim yapılır ve ertaf başkan ilçemizin adayı olur ve seçimi de rahatlıkla alır. .başarılar ertaf başkan

ahmet telli
ahmet telli - 6 yıl Önce

Keske diger adaylarin gösterdiği demokratik ve medeni tavri cicilde gisterip ertaf baskan da digervadaylarin aciklamalarina katilsaydi.baxxilarininkinde vardi bazilarinikinde yoktu

SIRADAKİ HABER

banner56