Cicili: “En Güzel Mirasımız Olacak”

Yeşilbağcılar Belde Belediye Başkanı Ertaf Cicili, Dağdibi yerleşiminin bulunduğu Aldağ’ın eteklerine yerleştirdikleri Atatürk siluetinin beldeye farklı bir görünüm kattığını belirterek “30 Mart tarihinden itibaren mahalleye dönüşecek olan beldemizdeki en güzel mirasımız, Atamızın silueti olacak” dedi.

Cicili: “En Güzel Mirasımız Olacak”
 Yeşilbağcılar Beldesi’nin istimlak edilmesiyle Dağdibi Mevkii ve TOKİ Evleri’ndeki yeni yerleşim yerlerine taşınan Yeşilbağcılar’ın sıfırdan yeni bir belde kurulma çalışmasına son sürat devam ediliyor. Altyapı, yol ve diğer ihtiyaçların neredeyse bitme aşamasına geldiği beldede, son olarak da Dağdibi yerleşkesinin bulunduğu Aldağ’ın eteklerine Atatürk silueti yerleştirildi. Siluetin geceleri aydınlatılarak beldenin her yerinden görülmesi sağlanırken önümüzdeki günlerde çevre düzenlemesi yapılarak siluetin yanına Türk bayrağı da dikileceği öğrenildi.

 

Beldenin neye ihtiyacı olduğunu çok iyi bildiklerini belirten Cicili, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Göreve gelirken de görev süremizce de beldemizin neye ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyorduk ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda hareket ettik. Bunun sonucunda da sıfırdan kurulan beldemizi neredeyse eksiksiz bir belde haline getirdik ve bu doğrultudaki çalışmalarımız sürmektedir. Bizim amacımız beldeliye hak ettiği hizmettir. 30 Mart Mahalli İdareler Seçimiyle birlikte beldemiz kapatılacak ve Yatağan’ın bir mahallesi haline gelecek. Fakat biz beldemizi Yatağan’a her şeyiyle tam bir belde olarak devredeceğiz. Bu yüzden altyapı çalışmalarını neredeyse bitirdik, yollarımız ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Sosyal tesislerimiz ise bitmek üzere. Bunca çalışmanın yanı sıra beldemizin mizacını değiştirecek çalışmalarda da bulunuyoruz. Bu doğrultuda Aldağ’ın eteklerine, Cumhuriyetimizin kurucusu ve hedefinden asla şaşmadığımız Mustafa Kemal Atatürk’ün siluetini yerleştirdik. Atatürk siluetini ışıklandırarak neredeyse beldenin her yerinden görünür hale getirdik. Önümüzdeki günlerde yapacağımız çalışmayla siluetin bulunduğu yere Türk bayrağı yerleştireceğiz ve bizler için çok değerli olan Türk bayrağı ile Atatürk’ü, her yerde yaşatacağız. Bu eserimiz de Yatağan’a devredeceğimiz en güzel mirasımız olacak” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2014, 18:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet öngürü
ahmet öngürü - 6 yıl Önce

yeşil bağcılara kazandırdığınız sayısız değerlerin en anlamlısı teşekürler başkan.

SIRADAKİ HABER