Cicili İlk Etap Projelerini Açıkladı

2014 Yerel Seçimleri’nde Yatağan Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adayı olduğunu açıklayan Yeşilbağcılar Belediye Başkanı Ertaf Cicili ilk etap projeleri hakkında bilgi verdi.

Cicili İlk Etap Projelerini Açıkladı
 2014 Yerel Seçimleri öncesi hareketli günler yaşanan Yatağan CHP’nin aday adaylarından Ertaf Cicili, hayata geçirmeyi planladığı projelerini yapılan basın açıklamasıyla kamuoyuyla paylaştı. 
Paylaşılan 25 maddelik proje listesinin ilk etap çalışmalarını oluşturacağını belirten Cicili yaptığı açıklamada; “05 Ağustos 2013 tarihli gazetede, 6360 sayılı Kanun’la yeniden yapılandırılacak olan Büyükşehir kapsamındaki ilçemizde, partimizin ve partililerimin vereceği görevden kaçmayacağımı ve sorumluluk almak istediğimi belirtmiş ve önümüzdeki günlerde programlarımızı bildireceğimi paylaşmıştım. 
Belediye; Toplumun birlikte yaşama arzuları doğrultusunda, sosyal ve kültürel yaşama dayalı müşterek ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulan, yönetiminde halk olan, idari ve mali özerkliğe sahip kamu tüzel kişiliğidir.
Bu anlayışla, partimizin sosyal, demokrat, devrimci, emekçi, halkçı, çağdaş ve modern insan hak ve özgürlüklerine dayalı, ilkeleri doğrultusunda; 
* Öncelikle Belediye Bütçesinin sağlıklı ve gerçekçi temellere dayalı rasyonel yapılmasını sağlayacağız. Kısıtlı bütçelerle verimli yatırımları yapmak üzere plan ve programlarımızı yapacağız. Kısıtlı imkânlarla yatırımların nasıl yapıldığı konusunda uzmanlığımızın olduğunu Yeşilbağcılar’da kanıtlamıştık.
* Gelirlerin Yasa ve Yönetmeliklere göre adil ve gerçekçi bir şekilde toplanmasıyla beraber, giderlerinde rasyonel bir şekilde sarf edilmesinin planlamasını yapacağız.
* Belediye personelinin, yandaş, oy veren, vermeyen, eş dost akraba gibi değerler dikkate alarak istihdam edilmesinin önüne geçilip,  ihtiyaca binaen, liyakat, bilgi, eğitim, hoşgörü özellikli, dinamik ve eğitimli insanlardan teşekkül etmesi ilkemiz olacaktır.
* Personelimiz, bu benim işim ve ekmeğim anlayışıyla hizmet içi eğitimlerden geçirilecek, donanımlı, ne yaptığını ve ne yapacağını bilen, hoşgörülü duruşuyla, hizmet kalitesini arttırıp, her personel kendi dalında uzmanlaştırılacak ve vatandaşın memnuniyetini sağlayacak, gelişen bilgi ve teknolojilerle Yasalara uyumlu profesyonel bir takım haline getirilecektir.  
* Eğitimin çok önemli olduğunu, ilçemizin bir sanayi kenti olmasına rağmen kalifiye eleman bulmakta zaman zaman zorlandığımızı biliyoruz. Bu nedenle, esnaf ve sanayicilerimizle işbirliği yaparak, mesleki, iş verimini artırıcı, iş güvenliğini geliştiren, halk temelli, meslek becerisi olmayan, köylerdeki (yeni yasa ile mahallelerdeki) ve ilçe merkezimizdeki bay bayan, tüm işsizlerimizi, köy enstitülerinin vermiş olduğu eğitim benzeri eğitim verilmesini sağlayarak, onları hem gelir sahibi olmalarını olanak sağlayacağız hem de, üretime ve kalkınmayı katkılarını arttırarak, çalışıp kazanarak yaşama bağlanmalarını sağlayacağız. Sağlıklı kalkınmanın temelini buradan atacağız.
* Halkımızın en temel ihtiyacı olan sağlıklı, hijyen ve ucuz ekmeği üretmek için halk ekmek projesini geliştireceğiz. Fabrikasyon ekmek fırını yapıp, halkımızın yeni tebliğe uygun, sağlıklı ve hijyen ekmek ihtiyacını karşılayacak ve bu ekmeğin tüm mahalle ve köylere ulaşmasını sağlayacağız.
* Gençlerin sosyal yaşam alanlarını daha geniş ve değişik yerlerde her türlü ihtiyaçlarını karşılayabileceği, sportif ve zeka aktivitelerini arttırıcı, ucuz ve rahat sosyokültürel yaşam alanlarını hizmete açacak, değişik şehirleri tanıma fırsatı yaratmak için geziler düzenleyeceğiz. 
* Cennetin içinde cehennemi yaşıyoruz. Değerli Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz BÜYÜKERŞEN duayenimizin yaptığı gibi, denizi ayağınıza getireceğiz. Yatağan çayını kirlilikten çok acil olarak kurtaracak ve Pınarbaşı’ndan başlayıp, Dipsiz kaynağı ile Gökbel tüneline kadar değişik yerlere, kış aylarının yoğun yağışlarından etkilenmeyecek bir şekilde düzenleme yaparak yapay göletler oluşturacak, yapacağımız eğlence ve dinlence tesisleriyle insanlarımızın, insanoğlunun yarattığı cennetten faydalanmasını sağlayacağız. Böylece hem iş olanaklarını artırıp istihdama katkı sağlayacak,  hem de sağlıklı doğal bir yaşam ortamı yaratılacaktır. 
* Turizm bölgesinde, turizmden pay alamaz durumdayız. Çeşmenin başında susuzluktan ölüyoruz. Stratonikeia, Lagina, Belen Kahvesi, Pınarbaşı ve daha birçok tarihi ve turistik değerlerin olduğu bir yerde bu sektörden payımızı alamıyoruz. Bu değerlerimizin tüm dünyaya tanıtılmasını ve kazı çalışmalarının hızlandırılarak, turistlerin sahillere gitmeden önce Yatağan’ı görmeden geçmeyeceği turizm potansiyelini yaratacağız.
* Meclis üyelerimizi, bizi eleştirmeyen, bizden hesap sormayan kişilerden değil, hizmete katkı sunacak, çalışkan, azimli, sağduyulu, hoşgörülü, ayrımcılık anlayışı olmayan, her kesimden, doğru ve halk yararına kendini adamış partililerden seçecek ve bu arkadaşlarımızla, kapı açık zihniyetiyle değil, kapıya hizmet götürmek için, 30 yıllık Belediyecilik tecrübemizle halkımıza hizmet edeceğiz.
* Yatağan merkezinden geçen Yatağan- Milas ve Bodrum karayolunun güzergahını değiştirip, yol üzerinde meydana gelen kazaların önüne acilen geçeceğiz.
* Şehir merkezinde sıkışıp kalmış oto garımızın kentimizin dışında, yer imkanına göre, halkımızın görüşünü alarak taşıyacak ve turistik yöremize yakışır modern bir otogar inşa edilmesini sağlayacağız.
* Pazar yerinde sebze ve meyvelerine yerlerde satış yapmaya çalışan pazarcılarımızı, daha geniş, her türlü üreticinin malını pazarlayabileceği ve tüketicilerin daha huzurlu ve güvenli bir şekilde alışverişini yapabileceği Pazaryerinin inşasına hemen başlayacağız. 
* İlçe merkezimizdeki en önemli sorunlardan birisi olan park sorununu en kısa zamanda çözeceğiz. Halkın araçlarını, güvenli, kolay ve ucuz bir şekilde park yapabileceği bir alan oluşturmadan, araçların yol kenarlarını park etmelerini yasaklayamayız. Bu nedenle, öncelikle araçların park yeri sorununu çözeceğiz. Kent merkezinde katlı, modern bir otopark inşa edip halkımızın araçlarını buraya güvenli ve ucuz bir şekilde park etmelerini sağlayacağız.
* Köylerimizde planlı ve düzenli bir yapılaşmayı sağlamak için gerekli planlamayı yapacağız. Tip proje yaparak, yerleşim birimlerimizin geleneklerine uygun modern binalar inşa etmelerini sağlayacağız. Böylece, Köylerde (mahallelerde) yaşayan vatandaşlarımız, planlı yaşamanın huzuruna ereceklerdir.
* Köylerimizdeki içme suyu sorunlarının çözümüyle ilgili radikal adımlar atacak ve yeni Kanuna göre Büyükşehir Belediyesiyle yapacağımız çalışmalarla bu sorunlara etkili ve kesin çözümler üreteceğiz.
* Beldelerimizde yaşayan vatandaşlarımıza Büyükşehir oluşumundan sonra asla yalnız bırakmayacağız. Onlara en rasyonel bir şekilde hizmet vereceğini düşündüğümüz personelini burada görev yapmalarına devam etmelerini sağlayacağız. İlçemize bağlanan Belde Belediyelerinin hizmet binalarını boşaltmayacak, hizmetlerin burada devam etmesini sağlayacağız.
* 5 Yıllık programımızı seçimden hemen sonra yapacak ve bu süre içinde yapacaklarımızı tüm halkımızla paylaşacağız.
* İlçemizde, beldelerde ve köylerde düğün, mevlit ve yemekli toplantı yapan vatandaşlarımızın, davetlilerine sağlıklı ve hijyen bir şekilde yemek vermelerini olanak sağlayacak, mutfağı ve bulaşıkhanesi bulanan kapalı, tam teçhizatlı salonlar inşa edeceğiz.
* Kimsesi bulunmayan yaşlılarımızın bakımı için yaşlı bakım evi inşa edeceğiz. 
* İlçemizde ve köylerde başıboş gezen hayvanların bakımı ve barınmaları için en kısa zaman içerisinde, hayvan barınakları inşa edip faaliyete geçireceğiz.
* İlçemizdeki tüm cadde ve sokaklar, standartlara uygun, modern şehircilik anlayışıyla, yeniden düzenlenecektir.  
* Cadde ve Sokaklarından araç geçemez durumda olan sanayi sitemizin yollarını, modern şehircilik anlayışıyla, site yönetimiyle yapılacak ortak çalışmayla yeniden düzenleyeceğiz.
* Büyükşehir Belediyesiyle istişare ederek, tüm köy ve beldelerimizi ulaşımı kolaylaştıracağız. Sürdürülebilir, ucuz ve güvenli toplu taşıma imkanı sunacağız.
* Engelli vatandaşlarımızla ilgili olarak, tüm cadde ve sokaklarda, işyerlerinde ve toplu taşıma araçlarında, kamu kurum ve kuruluşlarındaki engelleri kaldıracak, düzenlemeler bu vatandaşlarımızın hizmete erişebileceği şekilde yapılacaktır. 
Sosyal Belediyecilik anlayışımızla üretmeyi düşündüğümüz hizmetlerin bir kısmını sizlere sunmaya çalıştık, önümüzdeki süreç içerisinde daha farklı ve önemli, halkımızı huzurlu ve mutlu kılacak projelerin ayrıntılarını açıklamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 
Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2013, 19:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
kimsemkimim
kimsemkimim - 7 yıl Önce

ertaf bey sizi şahsen tanımıyorum fakat yerel basından ve çevreden takip ettiğim kadarıyla belediyeciliği bilen kendini halkına hizmet etmeye adamış biri olarak görüyorum ve yaptığınız çalışmaları takdir ediyorum. beldenizin kısıtlı imkanlarına rağmen oluşturduğunuz yeni yerleşim alanınız çağdaş, modern ve şirin bir belde olmuş.

genç devrimci
genç devrimci - 7 yıl Önce

Verilen sözlerin hepsi bu güne kadar yapıldi belediyecilikten anlyan başkan... gelsinler yeni belde nasil kurulr başknlik nasil olunur ders alsinlar gönüllerİn BAŞKANI

...
... - 7 yıl Önce

bir yatağanlı olarak ertaf başkanı tebrik ediyorum, zor şartlar altında çok güzel bir belde kurmuş. demek ki gerçekten hizmet yapmak isteyen bir belediyeci olunca her türlü imkansızlığa zorluğa rağmen başarılı işler yapılabiliyormuş. tebrikler ertaf başkan başarılarınızın devamını dilerim.

Tarafsız
Tarafsız - 7 yıl Önce

Beldeyi gezip görme şansım oldu. Köyün eski halini de bildiğim için yorum yapabileceğimi düşünüyorum. Yeni yerleşim yerinin Mezarlığı'nı, köy Meydanı'nı geniş sokaklarını, belediye hizmet binasını, yeni mesire alanını,düzenli yerleşim şeklini insanların ihtiyaçlarına en uygun şekilde planlandığını gördüm.Tüm bu hizmetlerin deneyim ve genel birikimle yapılabileceğini düşünerek
Ertaf başkanı tebrik ediyorum.
Yatağan'ımız için açıkladığı projelerini de okuyunca çok beğendim.Tarafsız ve gönülden hizmet isteyen herkesin desteklemesi gerektiğini düşünüyorum.Başarılarının devamını dilerim Ertaf başkan.

Bir Seçmen
Bir Seçmen - 7 yıl Önce

çok başarılı bir proje listesi,yatağan'ı kalkındırmaya yönelik harika maddeler var.her yaşa,her kesime yer verilmiş.memleketin böyle başkanlara ihtiyacı var.canı gönülden destekliyorum.

yatağan,lı
yatağan,lı - 7 yıl Önce

başkan yaptıklarını gördükten sonra ve projeni okuduktan sonra yatağan için bir şanssın favorimsin başarılar.

gerçek
gerçek - 7 yıl Önce

evet hepimiz ertaf beyin nsl belediyecilik ve ayrımcılık yapdığını gördük..

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68