Cicili’den Dobra Dobra Açılamalar!

Yeşilbağcılar Belde Belediye Başkanı ve CHP Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı Ertaf Cicili, kendisi için yapılan eleştirilerek cevap verdi. Beldenin taşınma sürecinin görüldüğü kadar kolay olmadığını belirten Cicili, eleştirileri yersiz buldu.

Cicili’den Dobra Dobra Açılamalar!
 Yeşilbağcılar Belde Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı Ertaf Cicili, kendisi hakkında basında yer alan haberlerin ardından bazı vatandaşların kendisi hakkında yersiz eleştirilerde bulunduğunu belirtti. Yaptığı açıklamayla eleştirilere cevap veren Cicili, Yatağan Belediye Başkan adaylığı süreciyle ilgili de konuştu.

Cicili, yaptığı açıklamada; “Beldemizin yeni yerleşim yerine taşınmasıyla ilgili yapmış olduğumuz tüm çalışmalarımızı basınımızla paylaştık. Değerli Basınımız da bu çalışmalarımızı halkımıza günü gününe duyurdu, basınımıza çok teşekkür ediyoruz. Yaptığımız çalışmalarla ilgili olarak zaman zaman eleştiriler de alıyoruz. Sağ olsun, bir arkadaşımız, geçen gün yatırımlarımızla ilgili çıkan haberde bir eleştiride bulunmuş. Kendisine teşekküre ederim. “İstimlâk paraları bitince ne yapacaksınız, devletin verdiği paralarla düdük çalmak kolay. Kendinizin bir ürettiği proje var mı? Yatağan halkı artık açtı gözünü Yatağan halkı hepinizi iyi tanıyor” demiş.

“Bekara Karı Boşamak Kolaydır”

Şimdi arkadaşımıza ben soruyorum, 2009 yılında tamamen kamulaştırılması planlanmış olan bir beldeyi 2010 yılından itibaren 2012 yılı sonuna kadar, tüm hatlarıyla, yerleşim arsası, TOKİ planı, alt yapısı (içme suyu, yağmurlama drenajları, yol vs.) ve kamu ve diğer hizmet sektörleriyle birlikte 2 yıl gibi bir süre içerisinde yeni yerleşim alanına taşıyan bir belediyenin ve belediye başkanının plan ve projesi var mıdır, yoksa yok mudur? Çadır kaldırmıyorsunuz. Dile kolay 650 haneyi kaldırıyorsunuz ve hizmetleri de kesintiye uğratmadan. Bekara karı boşamak kolaydır. Bunların ne olduğunu bilmeyen arkadaşlarımız bu eleştirileri her zaman yapabilir.

“Bu İşler Uzaktan Görüldüğü Gibi Değildir”

Biz devletin verdiği paralarla düdük çalıyoruz. Evet, doğru, şimdi size bir bilgi vereyim. Yeşilbağcılar Beldesi’ndeki hizmet binası, fırın ve depoları ile birlikte 175.510 TL’ye istimlak edildi. Biz yeni yerleşim yerine yeni bina yaptık, kaç liraya yaptık biliyor musunuz? 348.000 TL + KDV, yani 410.640 TL. Aradaki farkı nereden bulduk değil mi? Öyle bu işler uzaktan görüldüğü gibi değildir. Yapılan bütün kamulaştırmalarda bu farkları yaşadık, bu imalatlar öyle söylendiği gibi düdük çalarak değil, planlı, projeli ve akıllı teknik ve idari elemanlarla gerçekleştirildi. Aradaki farkları öğrenmek isteyenler yaptığımız çalışmaları yerinde inceler, biz de gerekli bilgileri veririz. Öğrenmiş olurlar. Zor nasıl başarılır onu da görürler.

“Keşke Tek Aday Çıkartabilseydik”

Bizim, parti ve diğer partili aday arkadaşlar olarak, kimseyi kandırma gibi bir derdimiz yok. Yatağan halkının gözü her zaman açıktır. Kimi ne zaman ve niçin iktidara taşıyacağını çok iyi bilir. Partimizdeki aday arkadaşlarımızın hepsi de hizmet etmek için aday olmuşlardır. Hepsinin de kendine göre çalışma şekli ve azmi vardır. Partimiz uzun yıllardan bu yana Yatağan’da iktidarda, mevcut başkanımız üç dönemdir hizmetlerini yürütmüştür. Tabi ki bu demokrasi gereği, mevcut başkanımızdan daha iyi ve daha fazla hizmet yapacağını inanan arkadaşlarımız, 2014 seçimlerinde aday olmuşlardır, ben de buna inanarak aday oldum. Keşke biz, aday arkadaşlarla birlikte aramızdan tek bir aday çıkartabilseydik, genel merkezin işini de kolaylaştırmış olur, seçimlere daha derli toplu çalışarak hazırlanabilirdik. Ama sorun etmeyeceğiz, partimizin verdiği kararlar doğrultusunda, hep birlikte çalışıp iktidarımıza devam ettireceğiz. Halkımız rahat olsun.

“Farklı Düşünüyorum”

Benim aday olmamdaki gaye, bu güne kadar yapmış olduğum planlı ve programlı çalışmalarımı daha kapsamlı bir şekle dönüştürüp ilçemizin geneline sunmak içindir. Farklı düşünüyorum. Hem iyimserim, hem de hizmete yatkın birisiyim. Şan, şöhret bunları çok fazla önem veren biri değilim. Halkımızın ihtiyaçlarını tespit ederek bunların derdine nasıl çare olunacağını biliyorum, bunun için aday oldum. Çünkü halkımızın beklentisi çok artmıştır. Çağdaş ülkelerdeki hizmetleri aynen almak istemektedir. Bu nedenle, partimizin öngörüsü ve ilkeleri doğrultusunda, halkımızın ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte biri olduğum için aday oldum. Partimiz yetki verirse hep birlikte çalışmayı sürdüreceğiz. Aday gösterilmezsem de sorun değil koltuk için, çıkar için mücadele etmiyorum, partimin seçimi kazanması için elimden geleni yaparım. Yeter ki partimiz ile halkımız kazansın. Görevimizin son günlerinde yoğun kış şartlarında bile yaptığımız hizmetlerden de görüleceği üzere, biz kapı kapı hizmet dağıtmaya talibiz” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2014, 19:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bahattin Uyar
Bahattin Uyar - 6 yıl Önce

ey yatağan herkesin doğru olanı yapması dileğiyle saygılar hepinize.

SIRADAKİ HABER