ÇİFTÇİLER MAKİNE EKİPMAN BEKLİYOR

ÇİFTÇİLER MAKİNE EKİPMAN BEKLİYOR

ÇİFTÇİLER MAKİNE EKİPMAN BEKLİYOR

Yatağan Ziraat Odası'na kayıtlı çiftçilerden Tarım Bakanlığı'nın yüzde/ 50 destekli makine, ekipman müracaatları kabul edilen çiftçilerin, sözleşme kayıtları sırasında izdiham yaşanmıştı. Çiftçiler dört gözle makine ekipmanların teslim edilmesini bekliyor.

Bu konuda görüşünü aldığımız Yatağan Ziraat Odası Başkanı Åženyüz Buğday; “Bilindiği üzere Yatağanlı çiftçiler, Ziraat Odası aracılığı ile İl Tarım Müdürlüğü'ne müracaatta bulunmuşlardı.

Muğla İl Tarım Müdürlüğü'nce makine, ekipman desteklerine müracaat eden çiftçiler arasında yaptığı değerlendirmenin ardından, 270'e yakın çiftçiye makine ve ekipman desteği sağlandı. Çiftçilere verilecek olan makine ve ekipmanlar yüzde/ 50 Tarım Bakanlığı destekli olacak. Geçtiğimiz aylarda Muğla İl Tarım Müdürlüğü'nden gelen yetkililer, Yatağan İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte Oda Binamız önünde makine, ekipman desteği alan 270 çiftçinin sözleşmesini yaptılar. Åžimdi çiftçilerimiz makine ekipmanların teslim edilmesini bekliyor. Edindiğim bilgilere göre bayilerin eksik işlemleri tamamlamasından sonra makine ve ekipmanlar önümüzdeki günlerde çiftçilerimize ulaşacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68