Çile Bitiyor!

Yatağan Yeni Mahalle Cumhuriyet Caddesi, Milliyet Caddesi, Karaoğlanoğlu Caddesi ve Cumhuriyet Mahallesi Sadi Uysal Caddesi üzerinde yapılması planlanan çalışmalar dün Cumhuriyet Caddesi Garaj Kavşağı’ndan başladı.

Çile Bitiyor!
 Sık sık tepki toplayan cadde ve sokaklarda, gereken düzenlemeleri yapmak adına kolları sıvayan Yatağan Belediyesi; Yeni Mahalle Cumhuriyet Caddesi, Milliyet Caddesi, Karaoğlanoğlu Caddesi ve Cumhuriyet Mahallesi Sadi Uysal Caddesi gibi sorunlu bölgeler üzerindeki çalışmalara başladı. 
Bilindiği üzere, söz konusu cadde ve sokaklarda yaşanan aksamaların yapılacak olan ihaleyle giderileceği belirtilmişti. 
İhalenin 26 Nisan 2013 tarihinde yapılmasının ardından yüklenici firma Han Yapı ile 17 Mayıs 2013 tarihinde sözleşme imzalandı ve çalışmalar dün Cumhuriyet Caddesi Garaj Kavşağı’ndan başladı. 
Konu hakkında Yatağan Belediyesi Fen İşleri biriminden yapılan açıklamada; “Yeni Mahalle Cumhuriyet Caddesi, Milliyet Caddesi, Karaoğlanoğlu Caddesi ve Cumhuriyet Mahallesi Sadi Uysal Caddesi’nde kilitli beton parke, beton bordür taşı, kısmi yağmur ızgarası ve kaldırımlara beton dökülmesi işi ihalesi 26 Nisan 2013 tarihinde gerçekleştirildi. İhale şartlarına göre söz konusu cadde ve sokaklar üzerindeki sökme ve kaldırma gibi işlemleri Yatağan Belediyesi kendi imkanlarıyla yapacak ve bu işlemler tamamlandığında yüklenici firma çalışmalara başlayacak. 
Amacımız kısa süre içinde çalışmaları tamamlayarak soruna köklü çözüm bulmak” denilirken, çalışmaları yerinde inceleyen Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık; “İlçemizin ana arterlerinden olan cadde ve sokaklar üzerinde yapılması planlanan çalışmalar için gerekli ihale 26 Nisan tarihinde yapıldı ve yüklenici firma ile sözleşme geçtiğimiz günlerde imzalandı. 
Geride kalan sürede belediyemiz imkanları ile pek çok cadde ve sokak üzerinde düzenlemeler yapmıştık. Şimdi ise sıra sık sık gündeme gelen Karaoğlanoğlu Caddesi ve diğerlerine geldi. Kısa süre içinde çalışmaları tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2013, 20:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER