Çim Hokeyi Şampiyonu Bozüyük

Muğla’da düzenlenen Çim Hokeyi İl Şampiyonası’na katılan Bozüyük Ayser-Kazım Eren Ortaokulu Çim Hokeyi Takımı il şampiyonu olarak Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye olimpiyatlarında Muğla’yı temsil etme hakkını elde etti.

Çim Hokeyi Şampiyonu Bozüyük
 Satranç, okçuluk, müzik, güreş, futbol gibi pek çok alanda ilçe dışında elde ettiği derecelerle adından sık sık söz ettiren Yatağanlı öğrenciler yeni bir başarıya daha imza attılar.

Bozüyük Ayser-Kazım Eren Ortaokulu bünyesinde kurulan çim hokeyi takımı Muğla’da düzenlenen İl Şampiyonası’nda Yıldız Erkek Kategorisi’nde şampiyon olarak kupayı kaldırdı ve Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda Muğla’yı temsil etmeye hak kazandı.

Bozüyük Ayser-Kazım Eren Ortaokulu’nun sosyal faaliyetlere büyük önem verdiğinin altını çizen Okul Müdürü İlyas Doğan; “Çim hokeyi spor dalını Yatağan ile tanıştıran ve kısa sürede Bozüyük takımını şampiyonlukla yapan Beden Eğitimi öğretmenimiz Mahmut İmren’e ve bütün sporcularımıza teşekkür ediyoruz. Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda iyi bir dereceyle dönmeyi istiyoruz” şeklinde konuşurken, Takım Antrenörü ve Bozüyük Ayser-Kazım Eren Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Mahmut İmren; “Muğla’da birbirinden güçlü rakiplerle mücadele ettik. Mücadele ettiğimiz takımların teknik imkanları bizden daha fazlaydı ama yinede öğrencilerimizin gayretiyle İl Şampiyonu olduk. 3 Mayıs’ta düzenlenen Muğla İl Şampiyonası’nın ardından şimdi sıra 28 Mayıs’taki Türkiye Şampiyonası’na geldi. Amacımız şampiyonada elimizden geleni yaparak ilçemize iyi bir dereceyle dönmek” dedi.

Ayrıca, İl Şampiyonluğu’nun ardından Bozüyüklü öğrencileri makamında konuk eden Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, öğrencileri kitaplarla ödüllendirerek; “İlçe okullarımızın farklı kategorilerde elde ettiği başarılara bir yenisi daha eklendi. Çim hokeyi sadece bölgemizde değil yurt genelinde pek bilinmeyen bir spor ama son yıllarda göze çarpıyor. Farklı dallarda elde edilen dereceler mutluluk verici. Bozüyük Ayser-Kazım Eren Ortaokulu’nu elde edilen şampiyonluk nedeniyle tebrik ediyorum ve Türkiye Şampiyonası’nda kendilerine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Bozüyüklü sporcuların Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven’i ziyareti sırasında hazır bulunan Yatağan Milli Eğitim Müdürü Vekili Mustafa Baykal ise, il genelinde uygulanan “Her Okul Bir Marka” projesini hatırlatarak; “Bu kapsamda okullarımız çeşitli alanlarda kendilerini geliştiriyorlar. Pek çok okulumuz değişik alanlarda derece elde etti. Bozüyüklü öğrencilerimizin elde ettiği başarıyı da buna örnek gösterebiliriz. Onlar çim hokeyinde marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar. Kendilerine başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2013, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER