Çoban değil “Sürü Yönetimi Elemanı”

Halk arasında “Çoban” olarak tabir edilen “Sürü Yönetimi Elemanı”nın bilinçlenmesi için Yatağan’da “Sürü Yönetimi Elamanı Benim” projesi uygulanmaya başlandı.

Çoban değil “Sürü Yönetimi Elemanı”
 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı, Hayvancılık Genel Müdürlüğü, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği ve İş-Kur ortaklığında Muğla genelinde sürü yönetimi eğitimi verilmeye başlandı.

Eğitimlerin Yatağan kapsamında, İş-Kur Muğla İl Müdürlüğü, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen eğitim, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlendi.

Yatağanlıların müracaatlarını dikkate alan ilgili kurumlar, 3-21 Kasım ve 24 Kasım-12 Aralık 2014 tarihleri arasında, iki adet kurs düzenlenmesini planladı. Kursun ilk etabına, 25 kursiyer müracaat ederken, Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde görevli Veteriner hekimler Songül Topal ve Mehmet Kuray tarafından eğitimlere başlandı.

Eğitimler hakkında bilgi veren Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vekili Mehmet Kesmen, ilgili kurumlar arasında yapılan protokol çerçevesinde “Aktif İş Gücü Piyasası Programları” kapsamında, sürü yönetiminin bilinçlenmesi ve daha iyi şartlarda hayvancılık yapılması için Yatağan’da “Sürü Yönetimi Elamanı Benim” projesinin uygulanmaya başlandığını bildirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2014, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68