“Çocuklarının sana ihtiyacı var”

Geçtiğimiz günlerde iki kişinin tecavüzüne uğradığını ileri sürüp polise şikayetçi olan 6 çocuk annesi B.K. çocuklarını devlet yurduna vermek için bir süre önce müracaatta bulunmuştu. Yaşanan olayın ardından B.K’yı evinde ziyaret eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri, “çocuklarının sana ihtiyacı var” diyerek evden ayrıldılar.

“Çocuklarının sana ihtiyacı var”
 Bir yıl önce eşinin cezaevine girmesi üzerine yaşları 4 ile 14 arasındaki 6 çocuğuyla naylon çadırda yaşarken, devlet korumasına alınıp yerleştirildiği kadın sığınma evinden bir süre önce ayrılan 32 yaşındaki B.K., 2 kişinin tecavüzüne uğradığını ileri sürüp, polise şikayetçi olduktan sonra devreye giren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri genç kadını ziyaret edip, “çocuklarının sana ihtiyacı var, senin de onlara” dedikten sonra evden ayrıldılar.

B.K’nın Yatağan’daki evinde incelemelerde bulunan yetkililer, biri devlet yurdunda bulunan 6 çocuğuyla geçtiğimiz yıl bir çöplükte kurduğu naylon barakada yaşama tutunmaya çalışırken haber olmuş ve devlet korumasına alınmıştı. Bir süre devlet yurdunda kaldıktan sonra tekrar Yatağan’a dönen aileye Kaymakamlık dönem dönem maddi yardımda bulunurken 32 yaşındaki B.K. geçtiğimiz ay çocuklarını yurda vermek için Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne müracaatta bulunmuştu. Yaklaşık 10 gün önce yaşanan tecavüz olayının ardından harekete geçen il müdürlüğü yetkilileri B.K’yı evinde ziyaret edip durum değerlendirmesinde bulundu ve B.K’nın iddiasına göre, “senin çocuklarının sana ihtiyacı var, senin de onlara” denildi. B.K. ise aldığı cevap karşısında kendisinin de çocuklarını vermekten vazgeçtiğini söylemesi üzerine yetkililerin evden ayrıldıkları öğrenildi.

B.K, “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkililerimiz gelip evimizde inceleme yaptılar, çocuklarımın bu durumda bana ihtiyacı olduğunu söylediler. Zaten bende çocuklarımı yurda vermekten vazgeçmiştim. Ayrıldığım eşimden olan iki çocuğumun babası vefat ettiği için çocuklarıma maaş bağlanacak, bende hurda toplamaya devam edip geçineceğiz. Çocuklarımı yurda vermeyeceğim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2013, 18:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER