Covit 19 denetimlerinde sıfır tolerans

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın hastalığı ile etkin mücadele edilen Yatağan ilçesinde denetimler aralıksız olarak devam ederken, karantina tedbirleri kapsamında ikametinde izole edilen bir vatandaş, ikameti dışına çıktığı tespit edilmesi üzerine karantina süresini tamamlamak üzere Kredi ve Yurtlar Kurumu Muğla Müdürlüğüne ait binada izole edilmeye başlandı.

Covit 19 denetimlerinde sıfır tolerans

Yatağan ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında sürdürülen denetimler daha da arttırıldı. Son olarak gerçekleştirilen denetimler esnasında hakkında karantina tedbiri uygulanmakta olan S.T. (39) İsimli şahsın ikametinin dışına çıktığı Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi Amirliği görevlilerince tespit edilmesi üzerine hakkında Bulaşıcı Hastalıklara ilişkin Tedbirlere Aykırı Davranma suçundan tahkikata başlandı.

Ayrıca S.T. isimli şahsa Hıfzıssıhha Kanunu 282. Maddesi gereğince 3 bin 150 lira idari para cezası uygulanarak karantina süresini tamamlamak üzere İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince Muğla 'ya sevk edilerek Kredi ve Yurtlar Kurumu Muğla Müdürlüğüne ait binada izole edilmeye başlandı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68