Çukurözlü kadından çıkartılan tümör, doktorları bile şaşırttı

Muğla’da karın ağrısı nedeniyle gittiği Özel Yücelen Hastanesi’nde ameliyata alınan 62 yaşındaki Dürdane Gülter’in sol böbrek bölgesinden 20 santimetre büyüklüğünde tümör çıkarıldı. Gülter’den çıkartılan tümör doktorları bile şaşkınlığa uğrattı.

Çukurözlü kadından çıkartılan tümör, doktorları bile şaşırttı
 Muğla’da Özel Yücelen Hastanesi’nde ameliyat olan 62 yaşındaki Dürdane Gülter’in sol böbrek bölgesinden çıkarılan kavun büyüklüğündeki tümör herkesi şaşırttı.

Edinilen bilgiye göre, Yatağan ilçesine bağlı Çukuröz Mahallesi’nde yaşayan 62 yaşındaki Dürdane Gülter, mide şişkinliği, şiddetli karın ve göğüs ağrısı şikâyeti ile Menteşe ilçesinde bulunan Özel Yücelen Hastanesi’ne başvurdu.

Hastanede yapılan tetkiklerde doktorlar Gülter’in sol böbreğinde bir tümör tespit ettiler. Yapılan incelemeler sonunda doktorlar, tespit edilen tümörün ameliyat ile alınmasına karar verdiler. Daha sonra ameliyata alınan Gülter’in sol böbrek bölgesindeki tümörün yaklaşık 20 santimetreyi bulduğu tespit edildi. 20 santimetre büyüklüğünde olan tümör ameliyatta bulunan doktor ve hemşireler ile diğer görevlileri şaşkınlığa uğrattı.

Meslek hayatında ilk

Ameliyatı gerçekleştiren Özel Yücelen Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Alper Özelçi, meslek hayatında ilk kez böyle bir vaka ile karşılaştıklarını belirterek, “Benzer tümörler gördüm ama bu sıradan bir şey değil. Çok nadir belki ama hayatımda bir kez böyle vaka gördüm. Başarıyla tümörü çıkardık, hastamız şimdi çok iyi. Sol böbrekten çıkardığımız tümörü patolojiye gönderdik” dedi.

Yeniden sağlığına kavuşan Dürdane Gülter, “Karın ağrısı, midede şişkinlik, sol göğüs ağrısındaki şikayetlerim dayanılmaz bir hal aldı. Birkaç hastane gezdim ancak bir sonuç alamadım. En sonunda Yücelen Hastanesi’ne geldim. Kontrollerden sonra böbreğimde tümör olduğu ve ameliyat olmam gerektiği söylendi. Bu kadar büyük bir tümör olduğunu doktorumdan öğrenince bende çok şaşırdım” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 08:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95