Cumartesi pazarındaki giyim satıcıları tezgahlarını kurmadı

Cumartesi pazarında yapılan yeni düzenlemeden memnun kalmayan giyim satıcıları, pazara gelmelerine rağmen tezgah kurmadı. Yeni düzenlemenin kendilerini mağdur ettiğini belirten esnaflar, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ile görüştü. Toksöz, “Bu sorunu çözeceğiz” dedi.

Cumartesi pazarındaki giyim satıcıları tezgahlarını kurmadı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı’nda yapılan düzenlemeyle Cumartesi pazarında oluşturulan kavşak nedeniyle Ahmet Toksöz Caddesi araç trafiğini sağlıklaştırmak için Cumartesi pazarında düzenleme yapıldı ve pazaryeri iç kesimlere çekildi.

Düzenlemenin uygulamaya geçtiği ilk gün, pazar yerine gelen giyim esnafları, kendilerine ayrılan bölümü kabul etmeyerek tezgahlarını açmadı.

Yaklaşık 60 giyim esnafı adına konuşan Hakan Kocademir, “Bütün arkadaşlarımız, giyim pazarının taşındığı yeni yerden memnun değil. Arkadaşlarımız bu pazarın burada olmayacağını söylüyor. Çünkü meyve-sebze satışının yapıldığı yerle, giyim pazarının bulunduğu yerin arasında epey mesafe var. Müşteriler, meyve-sebze alışverişinden sonra giyim pazarına uğramayarak pazardan ayrılıyor. Ayrıca Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü Sosyal Tesislerinden, servisler çıkıyor ve bunlar bizim çadır kurmamıza engel oluyor. Biz yine eski yerimizi veya daha iyi bir düzenleme yapılmasını istiyoruz. Mesela bugün tezgahlarımızı açamadık ve bu bizim için büyük bir kayıp. Belediye başkanımızın bu meseleyi çözeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Zabıta ekipleriyle görüşen esnaflar, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ile görüşmek istediklerini ilettiler.

Bunun üzerine pazaryerine gelen Toksöz, esnaflarla görüştü. Görüşmenin sonucunda, esnafları mağdur etmek istemediklerini, sadece araç trafiğinin sağlıklı olması için düzenleme yaptıklarını belirten Toksöz, oluşan mağduriyetin çözümünü en kısa süre içerisinde yapacaklarını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68