Cumartesi Pazarının yeni yeri için anket yapılıyor

Yerinin değiştirilmesi planlanan Cumartesi Pazarı’nın yeni yerinin belirlenmesi için Yatağan Belediyesi ekipleri tarafından anket çalışması yapılıyor.

Cumartesi Pazarının yeni yeri için anket yapılıyor

Yatağan ilçesindeki İnönü Bulvarı’nda yapılan düzenlemeyle Ahmet Toksöz Caddesi üzerinde oluşturulan kavşak, caddede cumartesi günleri kurulan semt pazarının trafik güvenliğini tehlikeye attığı gerekçesiyle başka bir bölgeye taşınması planlanıyor.

Yatağan Belediyesi tarafından yürütülen çalışmayla, belediye ekiplerinin katılımıyla anket yapılıyor. Ekipler, özellikle Atatürk ve Yeni mahallede sokak sokak gezerek vatandaşlara “Pazar yerinin nereye taşınmasını istersiniz” sorusunu yöneltiyor.

Ekipler, son olarak Cumartesi Pazarına kurdukları stantla, pazara gelen vatandaşlara aynı soruyu yöneltti. Geniş katılımın sağlandığı anket çalışmasında, Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Kaya da hazır bulundu.

Kaya, burada yaptığı açıklamada, “Ahmet Toksöz Caddesi’nde oluşturulan kavşakla beraber Ahmet Toksöz Caddesi, Atatürk ve Yeni Mahalle için ana arter halini aldı. Bu nedeniyle bölgenin trafik güvenliğini sağlamak için pazar yerini taşımayı düşünüyoruz. Bu doğrultuda vatandaşlarımızla ortak hareket ederek, talepleri dinliyoruz. Çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte Cumartesi Pazarının yeni yeriyle ilgili nihai kararı vereceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kudret aktaş
Kudret aktaş - 9 ay Önce

Sağlık meslek lisesinin altı çok uygun

SIRADAKİ HABER

banner68