Cumhur İttifakı, zaferini doyasıya kutladı

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz’ün 31 Mart Yerel Seçimlerinden zaferle ayrılması, Yatağan ilçesinde coşkuyla kutlandı.

Cumhur İttifakı, zaferini doyasıya kutladı

31 Mart Yerel Seçimlerini Mustafa Toksöz’ün seçim bürosundan takip eden Cumhur İttifakı üyeleri, resmi olmayan sonuçlara göre, adaylarının 3 bin 452 oy farkla Yatağan Belediye Başkanlığı seçimini kazandığını öğrenince kalabalık bir şekilde Atatürk anıtına yürüdü.

Ellerinde Türk bayrağı ve AK Parti ile MHP bayraklarını alan vatandaşlar, sloganlar atarak ve araç konvoyları oluşturarak zafer turu attı.

Atatürk anıtında toplanan binlerce kişi, Yatağan’ın yeni belediye başkanı Toksöz’ü büyük coşkuyla karşıladı. AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve MHP İlçe Başkanı Arif Güldürüm de vatandaşlardan alkış aldı.

“Yatağan, her şeyin en güzelini hak ediyor”

Burada vatandaşlara hitaben konuşan MHP İlçe Başkanı Güldürüm, “Yatağan, bugünleri uzun zamandır hasretle çekti. Teşekkürler Yatağan. Genel Başkanımızın arkasında duran dava arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Yatağan, Cumhur İttifakıyla hak ettiği güzel günlere kavuşacak. İnşallah Mustafa Toksöz ve Ali Tekin ile birlikte Yatağan’ı Yatağan yapacağız. Herkesin huzurunda söz veriyorum, Yatağan herkesin gıptayla bakacağı ilçe olacak. Seçim sürecinde bizi yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum. Yatağan, her şeyin en güzelini hak ediyor” dedi.

“Burada Atatürkçü, cumhuriyetçi, laik ve demokrat bir belediye başkanı var”

AK Parti İlçe Başkanı Tekin de, “Allah’a şükürler olsun ki bizlere bugünleri gösterdi. İlmik ilmik işleyerek bugünlere geldik. 5 yıldır bugünü bekledik. 5 yıl önce 4 vaadimiz var dedik. 3’ünü daha önce yaptık, birisi de Yatağan Belediyesiydi. O da oldu, hayırlı olsun. Bundan sonra iri olacağız, diri olacağız, bir olacağız, hep birlikte Yatağan olacağız. Biz gelmedik kavga için, biz gönüller yapmaya geldik. Biz Yatağan’ı hep birlikte yönetmeye geldik. Kimseyi ayırmadan yöneteceğiz. Dediler ‘Atatürkçüyüz’, dedik ‘Atatürkçüyüz’, dediler ‘cumhuriyetçiyiz’, dedik ‘cumhuriyetçiyiz’, dediler ‘laikiz’, dedik ‘laikiz’, dediler ‘demokratız’, dedik ‘demokratız’, burada Atatürkçü, cumhuriyetçi, laik ve demokrat bir belediye başkanı var. Onun arkasında bizler, sizler, vekillerimiz, bakanlarımız, Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan var” diye konuştu.

“Cumhur İttifakı olarak Muğla’da 7 ilçe aldık”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan da, “Yarından itibaren tüm vatandaşlarımızı kucaklıyoruz. Kimseyi ötekileştirmeden Yatağan Belediyesi’nin kapısı tüm hemşerilerimize açıktır. Biz bölmeye değil birleştirmeye geldik. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Yatağan’ın nereden nereye geldiğini göreceksiniz. Hep beraber Yatağan için çalışmaya başlayacağız. Resmi olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakı olarak Muğla’da 7 ilçe aldık. Daha önce bizde olmayan Yatağan, Ula, Dalaman ve Ortaca’yı da aldık. Seydikemer, Kavaklıdere ve Köyceğiz ile birlikte toplam 7 ilçede Cumhur İttifakıyla kazandık. İşte şimdi görecekler, hizmet nasıl oluyor”

“Bugünden sonra yine aynı Mustafa olarak aranızda olacağım”

Resmi olmayan sonuçlara göre Yatağan’ın yeni Belediye Başkanı Toksöz ise, “Yatağanlılar, bugün verdikleri destekle ‘biz hizmet istiyoruz’ dediler. Allah nasip ederse de bu hizmeti biz yapacağız. Önümüzdeki süreçte çalışarak, verdiğimiz sözleri tek tek yerine getirerek sizlere layık bir belediye başkanı olmaya çalışacağım. Bugün kazanan Yatağan olmuştur. Bugün Yatağan için bir milat olmuştur. Yatağan artık gelişmeye ve değişmeye hazır olacaktır. Bunu yapmak bizim boynumuzun borcu olacaktır. Bunu hep birlikte başaracağız. Ayrıştıran değil birleştiren olacağız, tüm vatandaşlarımızı kucaklayacağız. Oy verenin de vermeyenin de tüm Yatağanlıların belediye başkanıyım. 31 Mart bitti, bundan sonra yeni bir dönem başlayacak. Bu dönemde herkese eşit, herkese hakkaniyet ve adalet ölçüsünde yardımcı olmaya çalışacağım. Yatağan artık AK belediyecilikle tanışacak. 31 Mart’a kadar çok güzel bir seçim süreci yaşadık. Yorulduk ama çok güzel çalıştık. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bugünden sonra yine aynı Mustafa olarak aranızda olacağım. Yatağan’ı hep birlikte yöneteceğiz. Bizleri çok mutlu ettiniz. Yatağan tercihini yaptı, Yatağan ‘hizmet’ dedi. Bizden beklentileri biliyoruz, yapmamız gerekenleri biliyoruz. İnşallah bunların hepsini bir bir yerine getireceğiz. Sizi seviyoruz, Yatağan’ı seviyoruz, bizim aşkımız Yatağan diyoruz” diye konuştu.

Toksöz’ün konuşması, sık sık tezahüratlarla kesilirken Cumhur İttifakı üyelerinin zafer kutlaması gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 10:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali karataş
ali karataş - 6 ay Önce

Belediye meclis üyelerinden seçilenlerin adı ve soyadları ile partilere dağılımını da yazsaydınız. Hayırlı olsun.

SIRADAKİ HABER