Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Stratonikeia’ya destek sözü

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yatağan ilçesindeki Stratonikeia Antik Kenti’nde incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Stratonikeia’ya destek sözü

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberinde eşi Emine Erdoğan, Yatağan ilçesindeki 3 bin yıllık Stratonikeia Antik Kenti’nde incelemelerde bulunmak üzere helikopterle ilçeye geldi.

Dünyanın en büyük beyaz mermer kentlerinden biri olarak kabul edilen Stratonikeia’nın girişinde, Muğla Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, AK Parti Muğla milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz, AK Parti Yatağan Başkanı Ali Tekin, daire amirleri ve siyasi partilerin temsilcileri tarafından karşılandı.

Karşılamanın ardından Stratonikeia Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt eşliğinde kenti gezen Erdoğan, kent ve çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

İnceleme gezisinin ardından üzerinde Stratonikeia’daki yapıların yer aldığı kara kalem çalışma tablosu hediye edilirken, Erdoğan tabloyu çizen kazı ressamı Aydın Erkuş’la tanışmak istedi. Erkuş’un gelmesiyle çalışmalar hakkında ondan da bilgi alan Erdoğan, Stratonikeia’ya hayran kaldığını belirtti.

Erdoğan, antik kentteki kazı ve kamulaştırma çalışmalarına destek sözü verdi. Köy meydanı ve tiyatronun ayağa kaldırılması için gereken desteği sağlayacağını belirten Erdoğan, gerekli talimatları vereceğini söyledi.

Öte yandan, kentte kendisini karşılayanların arasında yer alan AK Partili Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ü de kutlayan Erdoğan, 47 yıl sonra Yatağan’da ilk defa CHP’nin seçim kaybettiğinin hatırlatılması üzerine, Toksöz ve ekibine başarılar diledi.

Basın kapalı gerçekleştirilen özel ziyaretin ardından Erdoğan kentten ayrıldı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68