Cumhurbaşkanlığı’nda Muğla zirvesi

Muğla Zirvesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla bakanlar, Muğla milletvekilleri ve ilçe belediye başkanlarının katılımıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı’nda Muğla zirvesi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle 16 Ağustos 2019 Cuma günü Cumhurbaşkanlığı Okluk Konuk Evi’ne davet edilen AK Parti Muğla Başkanı Kadem Mete burada yapılan baş başa görüşmenin ardından, Erdoğan’ın talimatıyla, 17 Ağustos 2019 Cumartesi akşamı İl Başkanı başkanlığında ki İl Kadın Kolları Başkanı, İl Gençlik Kolları Başkanı, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, İl Yürütme Kurulu, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarından oluşan heyet Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ağırlanmak üzere davet edildiler.

Dört buçuk saat süren bu toplantıda tüm teşkilat mensuplarıyla tek tek tanışan Cumhurbaşkanı, belediye başkanları ve ilçe başkanlarının projelerini ayrıntılı şekilde dinleyerek Muğla’ya yapılacak olan yatırımlar noktasında ilgili bakanlıklara gerekli talimatları vererek, 21 Ağustos 2019 Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Başkanlığında toplanarak, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Bakan Yardımcılarından oluşan heyet Ankara’da bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde İl Başkanımız Kadem Mete başkanlığındaki heyetle bir araya geldiler.

Muğla’nın beklediği yatırımları ve çalışmaları anlatmak üzere toplantıya İl Başkanı ile birlikte Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya ve Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz katıldı.

Toplantıda Muğla’ya yapılacak yatırımlar tek tek gündeme alınarak, ilgili bakanlıklar tarafından çalışmalara başlanmasına karar verildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68