CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI ÇELENK SUNMA TÖRENİ İLE BAŞLADI

Yatağan'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıldönümü kutlama programı, Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı.

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI ÇELENK SUNMA TÖRENİ İLE BAŞLADI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Törene;Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, Garnizon Komutan V. Yüzbaşı Yasin Boskurt, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Cumhuriyet Başsavcısı Alper Çetin, İlçe Jandarma Komutanı Resul Murat Kılıçarslan, İlçe Emniyet Müdürü Adil Haçan, kurum müdürleri, siyasi parti ile STK Temsilcileri ve öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan kutlama töreni, 29 Ekim 2022 Cumartesi günü saat 09:20 de madenci heykeli önünden Cumhuriyet ve şehitlere saygı yürüyüşü gerçekleşecek. Daha sonra Kaya Köstepen Şehir Stadyumu'nda halk oyunları gösterisi, ödül törenleri, cumhuriyet korosu ve geçiş töreni gerçekleşecek. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı saat 21:00 de Geli Futbol Sahasında gerçekleşecek olan Ece Seçkin konseri ile son bulacak.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68