Cumhuriyet Caddesi yeni yüzüne kavuşacak

Yatağan ilçesindeki Cumhuriyet Caddesi’nde yapılan alt yapı çalışmasının tamamlanmasının ardından üst yapı çalışmalarına başlanacak. Toplam 310 metre yolun sıcak asfaltlanacak yolun çevresinde yaklaşık bin metrekare yeşil alan da yapılacak.

Cumhuriyet Caddesi yeni yüzüne kavuşacak

Yatağan ilçesindeki Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan elektrik ve telefon kablolarıyla doğalgaz ve şu şebekelerinin yer altına alınma çalışması tamamlandı. Yatağan Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, altyapı çalışmalarının ardından üst yapı çalışmalarına da kısa süre içerisinde başlanacak.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Cumhuriyet Caddesi’nin 310 metrelik bölümüne sıcak asfalt dökülecek. Granit mermerden dekoratif kaldırımların yapılacağı yolda engelliler de düşünüldü. Engelsiz ulaşımın uygulanacağı yol üzerinde oturma bankları, çöp kutuları ve kat mobilyaları yerleştirilecek. Yük indirme ve bindirme ceplerinin de yapılacağı toplam 5 bin metrekarelik çalışmanın ihalesi ekim ayında yapılacak.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ise, bu çalışmanın Yatağan’ın çehresini değiştireceğini söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın proje desteğiyle yapılacak çalışmanın en geç 60 günde tamamlanmasının hedeflendiğini belirten Işık, “Caddenin üst yapı çalışmasına başlamak için ilgili kurumların altyapı çalışmasının tamamlamasını bekliyorduk. Tamamlanmasıyla birlikte üst yapı çalışmalarına başladık. Kısa süre içerisinde ihalesi yapılacak yolun ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68