Cumhuriyet Caddesi yenileniyor

Yatağan Cumhuriyet Caddesi’ndeki yenileme çalışmaları sürüyor.

Cumhuriyet Caddesi yenileniyor

Geçtiğimiz günlerde Yatağan Belediyesi tarafından yapılan ihaleyi alan Özser İnşaat sahibi Serkan Özen, beraberinde Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ile çalışmaları yerinde inceledi.

Özen, çalışmalar ile ilgili yaptığı açıklamada, “Caddenin her iki tarafı kaldırım olacak. Bir yönünde araçlar için cepler olacak. Kaldırımlar farklı döşeme taşları ile süslenecek.  Yine kaldırımlar süs lambalarıyla ayrıca aydınlatılacak. Yağmur suları drenajlarıyla yer altına alınacak, atık sular yayaları rahatsız etmeyecek. Cadde yepyeni bir görünüm ile ilçeye ayrı bir renk katacak. Yol ise tek yön olup asfalt olacak” dedi.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ise, “Cumhuriyet Caddesi adına yakışır bir şekilde yeniden düzenleniyor. Tabii resmi işler ihale askı sürecinden dolayı bir süre istiyor. Halkımız kısa süreli bir sıkıntı çekecek ama iş bittiğinde rahat ve güzel bir caddeye kavuşacak. Halkımıza gösterdiği duyarlılıktan dolayı çok teşekkür ediyor, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyorum. Bugün sıkıntısını, ilerde rahatlığını yaşayacağız. İlçenin kanalizasyon, arıtma gibi altyapı sorunları çözüldü, bundan sonra park bahçe çalışmalarına önem verip daha güzel bir Yatağan için çalışacağız” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER