banner80

Cumhuriyet coşkusuna yağmur da engel olamadı!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Yatağan ilçesinde tören düzenlendi. İlçede etkili olan sağanak yağmur nedeniyle törenin yapılacağı andan 1 saat önce Yatağan Spor Salonu’na alınan tören, büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Cumhuriyet coşkusuna yağmur da engel olamadı!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle, Yatağan ilçesinde tören düzenlendi. Daha öncesinde Turan Özdemir Amfi Tiyatrosu’nda düzenlenmesi planlanan tören, bir öncesinden itibaren etkili olmaya başlayan sağanak yağmur nedeniyle program anından 1 saat öncesinde Yatağan Spor Salonu’na alındı.

Tören, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Garnizon Komutan Vekili Hava İkmal Yüzbaşı Yasin Bozkurt, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün törene katılanları selamlaması ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma, Kaymakam Kökçü tarafından yapıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en büyük günü olan 29 Ekim Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97’nci kuruluş yıldönümünü kutlayan Kökçü, cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman ecdadı, şehitleri ve gazileri rahmet, minnet ve şükran duyguları içinde yad ettiğini söyledi.

Kökçü, yaptığı konuşmada, şu ifadelere yer verdi:
“Milletimiz, tarih sahnesinde var olduğu andan itibaren bağımsızlığına olan düşkünlüğünü, geleceğine tehdit olan unsurlarla olan mücadelesindeki kararlığını her zaman göstermiştir. Milletimiz, cumhuriyetimizi çok zor şartlar altında büyük bir kahramanlık göstererek kurmuştur. Cumhuriyetimiz, kurulduğu günden itibaren terörle, darbe teşebbüsleriyle ve bağımsızlığına yönelen saldırılarla karşı karşıya kalmıştır. Ama devletimiz ve milletimiz tüm bu olumsuzlukları ülkesine olan bağlılığı, sabrı, mücadelesi ve vatan sevgisiyle bertaraf etmiştir. Bundan sonra da vatanımıza yapılacak olan her türlü saldırıyla sonuna kadar milletimiz devletiyle birlikte mücadele edecek ve cumhuriyetimiz kıyamete kadar yaşayacaktır. Bugün dünyanın yeni bir döneme girdiğini ve 20’nci yüzyıldan çok farklı bir dünyayla karşılaşmakta olduğumuzu görüyoruz. Bu yeni dünya düzeni içinde ülke olarak en üst düzeyde yerimizi alacağız ve 21. yüzyılı milletimizin yüz yılı yapacağız. Milli ve manevi değerlerimizle birlikte bu çağa damgamızı vuracağız. Bu noktada en önemli görevi üstlenecek olan çocuklarımıza ve gençlerimize güvenimiz tamdır. Devletimizin ve milletimizin geleceği noktasında hiçbir zaman endişeye düşmemize gerek yoktur. Tarihimizin en güçlü, en görkemli günlerini önümüzdeki dönemde yaşayacağız. İçinde yaşadığımız bu günlerde birliğimizi ve kardeşliğimizi koruyalım, bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara prim vermeyelim, toplumsal dayanışmamamızı en üst düzeye çıkaralım. Bu duygular içinde Cumhuriyet Bayramımızı tekrar kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”

Kökçü’nün konuşmasının ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere, protokol üyeleri tarafından ödülleri ve Yatağan Emniyet Müdürlüğü tarafından “Kanka polis” madalyaları verildi.

Tören, günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması ve folklor gösterisiyle sona erdi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68