“Cumhuriyetin 2. Yüzyılında Barınma Sorunu Çözülecek”

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Üniversite öğrencilerinin barınma sorunları ile ilgili açıklama yaptı. Zeybekoğlu, “Kimsenin kuşkusu olmasın, Cumhuriyetin 2. Yüzyılında eğitim ücretsiz olacak, öğrencilerimizin barınma sorunu çözülecektir” dedi.

“Cumhuriyetin 2. Yüzyılında Barınma Sorunu Çözülecek”

Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Üniversite öğrencilerinin barınma sorunları ile ilgili açıklama yaptı. Zeybekoğlu, “Kimsenin kuşkusu olmasın, Cumhuriyetin 2. Yüzyılında eğitim ücretsiz olacak, öğrencilerimizin barınma sorunu çözülecektir” dedi.

Ülke genelinde, fahiş kira, yurt ücretleri ve yurda yerleşememe dolayısıyla barınma sorunu yaşayan öğrencilerin sokakta sabahlama eylemi birçok yerde devam ediyor. Öğrencilerin bir kısmı banklarda yatarken kimisi de parklara çadırlar kuruyor. CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’da yaptığı yazılı basın açıklaması ile öğrencilerin eylemini desteklediklerini belirtti.

CHP Muğla İl Başkanı Zeybekoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İnsanlık tarihi göstermektedir ki kendini Saraylara hapseden iktidarlar er ya da geç tarih oluyorlar. Ülkemiz böyle bir süreçten geçmektedir. Halkımız her gün yeni bir krizle burun buruna gelmektedir. Ancak bütün sorunları demokrasiyle aşmanın yollarını bulacağız. Üniversitelerin açılmasıyla birlikte öğrencilerimiz barınacak yer bulamamaktadır. En ufak bir ağaçlık alanı bile betonla donatan, ranta ve sömürüye dayalı bir inşaat rejimi kuran AKP iktidarı için beceriksizliğin daha açık bir göstergesi olamaz.

Barınacak yurt bulamayan öğrencilerimiz demokratik tepkilerini göstermek için çadırlarda kalmaya başladılar. Bu barışçıl eylemi destekliyor, iktidara bir kez daha sesleniyoruz: halkımızın parasını 5’li çeteye değil, halka harcayın. Kimsenin kuşkusu olmasın, Cumhuriyetin 2. Yüzyılında eğitim ücretsiz olacak, öğrencilerimizin barınma sorunu çözülecektir.”

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68