Cumhuriyetin 98.Yaşı Yatağan'da Coşku İle kutlanılacak

Cumhuriyetin ilanının 98. Yıl dönümü Yatağan ilçesinde düzenlenen program ile coşku içinde kutlanılacak. Yatağan Kaymakamlığı himayelerinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Yatağan Belediyesinin katkılarıyla hazırlanan kutlama programı 28 Eylül günü saat 13.00’de Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma Töreni ile başlayacak. 29 Ekim akşamına kadar devam edecek kutlamalarda Cumhuriyet ve Şehitlere Saygı yürüyüşü,  Stadyum kutlama programı,  fener alayı ve konser yer alacak.

Cumhuriyetin 98.Yaşı Yatağan'da Coşku İle kutlanılacak


Cumhuriyet ve Şehitler için Yürüyecekler

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 29 Ekim sabahı tüm okul ve kurumların katılımıyla “Cumhuriyet ve Şehitlere Saygı Yürüyüşü” düzenlenecek.  Saat 09.00’da Madenci Heykeli önünden başlayacak yürüyüş Kaya Köstepen Stadında sona erecek. Daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların katılacağı yürüyüş ile Cumhuriyet değerlerine olan bağlılık ve şehitlerimize duyulan minnet ve saygı bir kez daha gösterilecek.

Ardından Saat 09.30 Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü kaymakamlık binasında gerçekleştirilecek Tebrikat Töreninde kutlamaları kabul edecek.

Stadyumda Kutlama Programı Yapılacak

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilçe kutlama programı Yatağan Kaya Köstepen Stadında yapılacak.

29 Ekim Cuma günü saat 10.00’da başlayacak kutlama programında günün anlam ve önemine dair konuşmalar, şiirler, halk oyunları gösterileri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu yarışmalarda ve spor müsabakalarında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni, sporcu gençlerin gösterileri, Cumhuriyet Korosundan şarkılar ve 98. Yıl Koreografisi yer alacak.

Fener Alayı ve Konser Düzenlenecek

Kutlamalar akşam fener alayı ile devam edecek. Belediye meydanından başlayarak Kaya Köstepen Stadında sona erecek fener alayının ardından Mustafa Ceceli tarafından bir konser verilecek.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68