Dağılan Beldeliler Bir Araya Geliyor

Yatağan merkezde ikamet eden Yeşilbağcılarlılar Ramazan Bayramı öncesi gerçekleştirilen istişare toplantısının ardından bugün saat 21:30’da bir araya gelmeye hazırlanıyor. Konu hakkında yapılan açıklamada toplantının amacının istimlak sürecinin ardından dağılan beldelileri bir araya toplamak olduğu belirtiliyor.

Dağılan Beldeliler Bir Araya Geliyor
 Yatağan’a bağlı Yeşilbağcılar Beldesi eski yerleşim yerinin GELİ tarafından istimlak edilmesinin ardından, dağılan beldelileri bir araya toplamak amacıyla geçtiğimiz günlerde yapılan istişare toplantısının ardından, bugün saat 21:30’da Yatağan’da ikamet eden bütün beldelilerin bir araya geleceği ikinci bir toplantının yapılacağı öğrenildi.

Konu hakkında bilgi veren beldelilerden Yılmaz Karamersin; “Yeşilbağcılar’ın istimlak sürecinde pek çok beldelimiz yeni yerleşim yerleri olan Dağdibi ve TOKİ mahallerine yerleştiği gibi pek çoğu da Yatağan merkez ve çeşitli yerleşim birimlerine taşındı.

Amacımız Yatağan merkezde ikamet eden hemşerilerimizi bir araya toplayarak, birlik beraberlik ortamı oluşturmak. Bu amaçla ilk toplantımızı Ramazan Bayramı öncesi gerçekleştirmiştik. Gerçekleştirilen istişare toplantısına çeşitli siyasi partilere mensup beldelilerimizin katılması bizleri memnun etti ve o toplantıda 13 Ağustos tarihinde yapılması planlanan ilk Yeşilbağcılarlılar toplantısının kararını aldık. Bugün saat 21:30’da Ahmet Necati Özdemir Parkı’nda gerçekleştireceğimiz toplantıya bütün hemşerilerimizi davet ediyoruz” dedi.

Bilindiği üzere daha önce gerçekleştirilen istişare toplantısında beldeliler arasında ‘Ortak Hareket Etme’ kararı alınmış ve yapılan açıklamada; “Yeşilbağcılarlılar olarak Yatağan’da yeni bir oluşum içine girmeyi planlıyoruz. Amacımız bütün beldeliler olarak tek yürek olmak ve birbirimizden kopmamak. Tahminimize göre Yatağan merkez ve Yeşilbağcılar’da ikamet eden yaklaşık 3000 seçmene sahibiz. Bu rakam Yatağan’ın sosyal kapasitesi düşünüldüğünde oldukça yüksek. Bu süreçte sesimizi en iyi şekilde duyurabilmek için bir araya geleceğiz” ifadeleri dikkat çekmişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2013, 18:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
yeşilbağçılarlı vatandaş
yeşilbağçılarlı vatandaş - 6 yıl Önce

dağıtırken nerdeydiniz şimdi toplamaya çalışıyosunuz?

SIRADAKİ HABER