Daha Çok Vah Vah Diyeceğiz

Daha Çok Vah Vah Diyeceğiz

Daha Çok Vah Vah Diyeceğiz

Åžimdi soruyorum sizlere, bu ülkenin memuruna, işçisine, öğretmenine, askerine, kaymakamına sahip çıkmayanlar savcısına sahip çıkar mı? Bence çıkmaz. Åžayet, görevini en iyi şekilde yapmaya çalışan savcı değil de, savcının üstüne gittiği vatandaşlar mağdur olsaydı ne olurdu? Bu kez işler değişir işte, o savcıya yağlı urganı kendi elleriyle hazırlardılar.

Öyle değil mi yani? Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinin Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç, sokak ortasında vuruluyor ama yer yerinden oynamıyor. Eskiden böyle miydi ki? Bir cumhuriyet savcısını sokak ortasında vuracaklardı ve sanki her hangi biri öldürülmüş gibi her şey olağan devam edecekti. Yok öyle, artık moda; savcıların peşlerinden koştuğu ve yaptıklarının hesabını sorduğu kişiler öldürüldüğünde ortalığı yerinden oynatmak!

Söz konusu olan cumhuriyet savcımızın ölümünden sonra ortaya atılan iddialardan birisi de; cumhuriyet savcısının, sınır bölgesi olan Doğubayazıt'taki büyük bir kaçakçılık örgütünün üstüne gitmesinden dolayı öldürülüşüydü.

“Masum köylü” olarak addedilen vatandaşlar öldürüldüğünde onların masum olduğunu iddia ederek ortalığı velveleye veren kesimin ne kadar haksız olduğu, mevzu bahis olan kaçakçıların gerçekte hiç de masum olmadığı ve yeri geldiğinde, düzenlerine çomak sokan savcıyı bile gözlerini kırpmadan öldürebilecek vahşiliğe sahip oldukları bir kez daha gözler önüne serildi. Ve yine haklı çıktık...

Uludere'de öldürülen kaçakçıların ailelerine taziye ziyaretine giden Türkiye Cumhuriyeti Kayamakamı'na atılan dayağın hesabı sorulmaz, terör örgütü tarafından kaçırılan kaymakam adayının, astsubayının ve uzman çavuşunun hesabı sorulmaz, kaçakçılığı sona erdirmek için çalışmalarda bulunduğu için öldürülen cumhuriyet savcısının hesabı sorulmaz ama kaçakçıların hesapları çok güzel sorulur... Åžimdi çok merak ediyorum, kaçakçılık yaparken yasak bölgede öldürülen kaçakçılara ödenecek olan 123 Bin TL'lik tazminatın kaçta birini, sırf görevini en iyi şekilde yapmak için canından olan Türkiye Cumhuriyeti'nin Åžerefli Cumhuriyet Savcısı'nın ailesine verecekler???

Giderek değişen Türkiye düzeninde, haklı ile haksız arasındaki mukayeseyi artık sizlere bırakıyorum.  Ben diyecek bir şey bulamıyorum...

Nokta!

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68