18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

Darbe girişiminin birinci yılında Muğla raporu

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından FETÖ ve Paralel Devlet Yapılanması’na (PDY) yönelik çalışmaların bir yıllık raporu açıklandı.

18 Temmuz 2017 Salı 09:05
Bu haber 561 kez okundu
Darbe girişiminin birinci yılında Muğla raporu

 Muğla Valiliği, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından FETÖ ve Paralel Devlet Yapılanması’na (PDY) yönelik çalışmaların bir yıllık raporunu açıkladı.

15 Temmuz 2016’dan bu yana Muğla’da darbeci, bölücü, yıkıcı ve dini istismar eden terör örgütlerine yönelik operasyonel çalışmalara kesintisiz devam edildiğinin belirtildiği açıklamada, sürdürülen çalışmalar kapsamında FETÖ/PDY Terör Örgütü üst düzey yöneticileri, bu örgüte üye olanlar, örgüt adına faaliyette bulunanalar, finansman sağlayan, yardım yataklık eden işadamları, siviller ve kamu personellerine yönelik yapılan operasyonlarda, Muğla’da toplam 2 bin 335 kişi hakkında adli ve idari işlem yapıldığı bildirildi.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Çalışmalar kapsamında, bin 294 şahıs yakalanmış, bunlardan 543 şahıs tutuklu, 472 şahıs adli kontrol, 212 serbest, 47 şahıs başka illere sevk edilmiştir, halen 20 şüpheli gözaltında işlemleri devam etmektedir. FETÖ/PDY, PKK/KCK ve diğer terör örgütleri ile iltisaklı olduğundan hareketle Kanun Hükmünde Kararname ile görevden ihraç edilen ve uzaklaştırılan kamu personelinden, 746 personel ihraç edilmiş ve 295 personel görevden uzaklaştırılmıştır.

Ayrıca ilimizde, 14 okul, 21 yurt, 9 dernek, 5 sendika, 8 dershane, 19 verici istasyonu, 1 ajans, 2 kurs ve bir gazeteye kapatılma ve idari tedbir kararı uygulanmıştır.

 Bununla birlikte aynı süreçte PKK/KCK, DAEŞ ve DHKPC Terör Örgütlerine yönelik sürdürülen çalışmalarda, PKK/KCK Terör Örgütünden 72 şahıs yakalanmış, bu şahıslardan 17 şahıs tutuklu, 11 şahıs adli kontrol, 2 şahıs firar, 42 şahıs serbest bırakılmış, 1 el bombası, 13 kilogram jel patlayıcı madde ve yaşam malzemeleri ele geçirilmiştir.

DAEŞ Terör Örgütünden 18 şahıs yakalanmış ve adli işlemleri sonucu 2 şahıs tutuklanmış 15 yabancı uyruklu şahıs sınır dışı edilmiş, 1 şahıs serbest bırakılmıştır.

DHKP-C Terör Örgütünden 3 şahıs yakalanmış ve adli işlemler sonucu tutuklanmıştır.

Birleşik Güçler Terör Örgütü’nden 2 şahıs yakalanmış, adli işlemler sonucu tutuklanmıştır.

İlimizde kamu düzeninin korunması, asayiş ve huzurun temini ile vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için her türlü terör örgütleriyle mücadelemiz devam etmekte olup, operasyonel çalışmalarımız aralıksız sürdürülmektedir.”

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV