Değişen Teknolojiye Ayak Uydurdular

Yatağan FEM Dershanesi, Türkiye genelinde yeni başlayan sanal ofis ve teknoloji uygulamalarını öğrencilerinin hizmetine sundu. Öğrenciler artık sadece dershanede ders dinlemekle yetinmiyor. Sanal ofis, öğrencilerin ders dışında kalan zamanlarını dolu dolu geçirmeleri için teknolojinin imkânlarından faydalanmalarını sağlıyor.

Değişen Teknolojiye Ayak Uydurdular
 Yatağan FEM öğrencilerinin sınıflarda karatahta ve tebeşir yerine akıllı tahtalarla öğrenim görmeye başladığını da ifade eden Yatağan FEM Dershanesi Müdürü Mustafa Kan; "İnanıyorum ki video, fotoğraf ve animasyon desteğiyle hazırlanan konu anlatımlarıyla dersler daha akıcı, bilgiler daha kalıcı olacak. Öğretmenler doküman ağırlığından kurtaracak, derse ilişkin her bilgi akıllı tahtada yüklü olduğu için eğitimciye zaman kazandıracak ve kuşkusuz ders dinlemek daha eğlenceli olacak” dedi ve  sadece FEM öğrencilerine özel diğer bir uygulama olan REDOKS (Randevulu ek ders- ofis katılım sistemi) hakkında da bilgi vererek; “Öğrenciler planlı bir çalışmaya yönlendirilerek eksik kaldıkları, anlayamadıkları ya da tekrar etmek istedikleri konuları ek ders ve ofis aktivitclcriyle tamamlayabiliyor. Bunun için biz Sanal Ofis ve Akıllı Tahta ile Yatağan'da bir ilke imza attık. Dershanemizin hedefi, öğrencilerin her an daha kaliteli eğitim imkânlarına sahip olmalarını sağlamak. Sanal ofis çalışmaları ve Akıllı tahta ile bu başarıyı artırarak devam ettireceğiz. Öğrenciler, sanal ofis uygulamaları kapsamındaki konulara istediği yerden rahatlıkla ulaşıp konuları pekiştirme şansına sahip olmaktadır. Ayrıca akıllı tahta ile daha görsel ve donanımlı bir şekilde ders almaları öğrenci başarısını arttırmaktadır.

Öğrenciler, sanal ofisle öğrenmek istediği konuları, uzman öğreticilerden birebir görsel olarak, daha kaliteli ve etkin bir eğitimle alıyor. Bu uygulamalar hem ÖSS gurubunu hem de Anafen öğrencilerini kapsamaktadır. Yatağan FEM dershanesi ayrıca, öğrencilerine vermiş olduğu Tekno FEM şifresi ile internet bağlantısının olduğu her yerde öğrencilerin eğitim görmelerine imkân sağlıyor. Tekno FEM kanalları ile öğrenciler, internet üzerinden FEM ve Anafen TV'ye girerek buradaki konu anlatımı videolarından faydalanıyor.

Ayrıca öğrenciler istediği saatte, istediği dersten kendi seçeceği öğretmenden etüt alma imkânı sağlayan Randevulu Ders Sistemi (RDS), sınav hazırlık sürecinde öğrenci, veli ve öğret-menlere yol arkadaşlığı yapacak rehberlik sayfaları, öğrencinin yaptığı netlere göre SBS ve YGS-LYS puanını hesaplayabileceği Puan Hesaplama Motoru, öğrencilerin hedeflerini sürekli canlı tutmasını ve güncellemesini sağlayacak Taban Puanlar ve daha birçok özel sayfa yer alıyor. Ayrıca RDS ile veli ve rehber öğretmen kendi öğrencisinin durumunu rahatlıkla takip edecek ve gerekli desteği verebilecektir” ifadelerini kullanıyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2013, 21:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER