Demeç’e ödül yağdı

Muğla Gazeteciler Cemiyeti tarafından her yıl düzenlenen Geleneksel Basın Ödülleri Gecesi’nde Yatağan Demeç Gazetesi Ailesi’ne ödül yağdı. Gazetemiz Yazarlarından Hamdi Topçuoğlu, Cavit Aker büyük ödülüne layık görülürken, Demeç Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve DHA Muhabiri Cavit Yıldırım Güncel Siyasi Haber dalında ve Yaygın Basın Güncel Haber Dalında, Sakin Koşar Siyasi Mizah Yazıları, Uğur Kocabaş Foto Haber, Turgay Mutlu Güncel Kültürel Yazılar, Lütfi Kırayoğlu Güncel Siyasi ve Mustafa Yücel Güncel Felsefi Yazılar dallında ödüle layık görüldü.

Demeç’e ödül yağdı
HABERİN GALERİSİ
Basın Gecesi 2013

Basın Gecesi 2013

 Muğla Gazeteciler Cemiyeti her yıl olduğu gibi, 24 Temmuz Sansürün kaldırılışının yıldönümünde açıkladığı “2013 Basın Ödülleri” Muğla Karabağlar Yaylası Keyfoturağı’nda yapılan tören ile sahiplerini buldu. 2013 yılı Büyük Ödülü Muğla’nın önemli isimlerinden birisi olan Cavit Aker Büyük Ödülü ise Bodrum ve Muğla Kent Konseyleri Başkanı yazar Hamdi Topçuoğlu’na verildi. Bu yılki basın ödüllerinin değerlendirme kurulu Ünal Türkeş Başkanlığı’nda Devrim Gazetesi Haber Müdürü Süleyman Akbulut, Gündem Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kadir Kürşat Tamer, NTV Muğla Temsilcisi ve Orman Bölge Müdürlüğü Basın Halkla İlişkiler personeli Yüksel Savaş’tan oluştu.

Ödül töreninde konuşan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ünal Türkeş,  yarışmada ödül alan gazetecileri kutlayarak, başarılarının devamını diledi. Gecenin organizasyonunda büyük emek harcayan Gazeteciler Cemiyeti 2.Başkanı Süleyman Akbulut tarafından sunumu yapılan ödül törenine Muğla Belediye Başkan Yardımcısı ve vekili Yavuz Kayıcı, CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, Muğla İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar, geçmiş Dönem Muğla Milletvekilleri ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları Musa Gökbel, Fevzi Topuz, Dr.Ali Arslan ile birlikte Muğla’da yayınlanan gazetelerin temsilcileri katıldılar. Yaklaşık 250 kişinin katıldığı 2013 Basın Ödülleri ödül töreninde Cavit Aker ile ilgili bilgileri paylaşan Başkan Türkeş büyük ödülü Hamdi Topçuoğlu’na verdi.

KÖYLER ARTIK YOK…

Bodrum ve Muğla Kent Konseyleri Başkanı Hamdi Topçuoğlu gazeteci olmadığını ve bu ödülü çile çeken tüm gazeteciler ve Balbaylar için aldığını söyledi. Topçuoğlu konuşmasına Kent Konseyleri tarafından 2014 yılından itibaren Muğla’nın Büyükşehir olacağına dikkat çekerek “Dostlarım biliyor musunuz 2014 Mart ayından itibaren artık köyler yok. 397 köy artık mahalle olacak. İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi, Köy birlikleri hepsi artık tarihe karışıyor. Köylüler artık hayvan besleyemeyecekler, tarım yapamayacaklar. Köylerinde ürettiklerini gelip Muğla pazarında satamayacaklar. Bütün bunları anlatmak adına aynı Cavit Aker’in kurtuluş savaşı günlerinde yaptığı gibi köy köy dolaşarak anlatacağız. Kent Konseyleri olarak bu yürüyüşü başlattık ve Bodrum Çömlekçi köyünde yapacağımız bir miting ile sonlandıracak, dikkatleri çekmeye ve köylülerimizin gelecek tehlikeye karşı uyarmayı hedefliyoruz.” dedi. Oldukça sert bir ses tonu ile konuşan Topçuoğlu gazeteciler tarafından dikkatle dinlendi.

“2013 Basın Ödülleri” yarışmasında ödüle layık görülen gazeteciler şu şekilde;

Güncel Siyasi Haber: Mustafa İnci (Muğla Gazetesi), Cavit Yıldırım(Yatağan Demeç Gazetesi), Erkan İlik (Fethiye Gazetesi)

Güncel Didaktik Haber: Miyase Hakalan Karlıova ( Bodrum Çökertme Belediyesi), Gökhan Ayyıldız (Fethiye Beşkaza Gazetesi)

Foto Haber: Cavit Akgün (Muğla Yenigün Gazetesi), Uğur Kocabaş (Kavaklıdere Demeç Gazetesi), Ali Mil (Özgür Milas Gazetesi)

Magazin Haber: Adnan Tüfekçi (Köyceğiz Gazetesi), Serdar Karlıova( Bodrum Çökertme Gazetesi)

Röportaj: Fatih Bozoğlu ( Bodrum Gündem Gazetesi)

Güncel Toplamsal Yazılar: Nevzat Çağlar Tüfekçi ( Milas Güney Ege)

Güncel Felsefi Yazılar: Celal Durgun ( Milas Önder Gazetesi), Mustafa Yücel ( Yatağan Demeç Gazetesi)

Güncel Siyasi Mizah Yazıları: Sakin Koşar ( Yatağan Demeç Gazetesi)

Güncel Siyasi Yazılar: Lütfi Kırayoğlu ( Yatağan Yenigündem- Demeç), Erhan Ayaz (Milas Güney Ege Gazetesi), Özgür Mil (Özgür Milas Gazetesi)

Güncel Sosyo- Ekonomik Yazılar: Ramiz Şencan (Muğla Devrim)

Güncel Kültürel Yazılar: Ali Erdemli (Fethiye Gazetesi), Turgay Mutlu ( Yatağan Demeç), Kemal Fellahoğlu ( Muğla Gazetesi)

Güncel Edebi Yazılar: İbrahim Ergin (Muğla Devrim)

Güncel Eğitsel Yazılar: Mehmet Sarı (Milas Önder), Osman Oturak (Milas Güney Ege)

Güncel Sanat Yazıları: Ünal Şöhret Dirlik (Fethiye Beşkaza), Yükselecek Demirel ( Muğla Devrim Gazetesi)

Güncel İzlenim Yazıları: Oktay Çayırlı(Milas Önder, Nabide Kılınç (Muğla Devrim Gazetesi)

Güncel Çevre ve Şehircilik yazıları:   Hüseyin Avni Kunduracıoğlu (Milas Önder)

Güncel Tarihsel  Yazıları: Adem Güngör (Fethiye Beşkaza Postası)

Güncel Karikatür: Ali Rıza Başarır (Fethiye Gazetesi)

Güncel Anı Yazıları: Cahit Yargıcı (Fethiye Beşkaza Postası), Ziya Özalp (Datça Yarımadanın Sesi), Günür Karaağaç (Ortaca Ege’de Güneyin Sesi)

Güncel Gezi Yazıları: Nail Duman (Muğla Devrim)

Güncel Spor Yorum Yazıları: Ekrem Orhan (Muğla Devrim)

Güncel Spor Araştırma Yazıları: Erol Dolu (Fethiye Gazetesi)

Sayfa Düzeni:Nuray Tayçu(Fethiye Beşkaza Postası), Kemal Sürgün (Milas Çizgi Gazetesi), Fatma Akgül (Muğla Gazetesi)

Yerel Görsel Basın: Şah TV (Kuruluşunu izleyen 21 yıldan bu yana kesintisiz yapmış olduğu yayınlar ve tutturduğu istikrar çizgisiyle ödülü kurucu sahip Süleyman Şah Gökcan’a)

Yerel Görsel Basın- Radyo: Milas Radyo Gözlem

Haber Programı: Gizem Kapusuz

Program Editörü: Serdar Serper

Spor Programı:  Hüseyin Açar

Güncel Yaygın Basın

Haber Dalı: Mustafa İnci(Akşam Gazetesi),Cavit Yıldırım (DHA -Hürriyet –Milliyet),Cavit Akgün (DHA-Milliyet)

Foto Haber: Oktay Çayırlı (DHA-Hürriyet-Milliyet-Vatan)

Röportaj: Durmuş Genç (Hürriyet, Radikal)

Yaygın Görsel Basın: Durmuş Genç (Muğla Anadolu Ajansı Büro Müdürü)

-Yörük Hayatını Yaşayan Tahtacıların Zorlu Yaşamı

YÖNETİM KURULU ÖZEL ÖDÜLLERİ

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun özel ödülüne layık görülen isimler ise şunlar: Suphi Tuncer, Sadettin Özbek, Ünal Türköz, İsmet Kavanozlar, Koray Helvacı, Mehmet Top, Yadigar Sarı, Bedri Özer, Semray Taş Özer, Muhittin Durgut, Feriştah Atasever

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2013, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER