Demokrat Parti: “İktidar Terörle Mücadelede Sınıfta Kalmıştır”

Demokrat Parti: “İktidar Terörle Mücadelede Sınıfta Kalmıştır”

Demokrat Parti: “İktidar Terörle Mücadelede Sınıfta Kalmıştır”

Demokrat Parti Yatağan İlçe Başkanı Rayif Baş, terör saldırıları ile ilgili olarak yaptığı yazılı basın açıklamasında hükümete yüklendi.

Demokrat Parti Yatağan İlçe Başkanı Rayif Baş, yaptığı yazılı basın açıklamasında; “son günlerde ülkemizin günde-minde yer alan terör olayları hepimizi derinden üzmektedir.  Terörü 0 sorunla teslim alan iktidarın bugün terörü nereye tırmandırdığı bellidir. Dünü beğenmeyenler, eleştirenler bu güne iyi baksınlar. Güneydoğu'da kaç gündür terör örgütü ile süren mücadelede gelinen nokta, son derece vahim olmakla beraber ailelerin ocaklarına düşen yangınlar bayram arifesinde yürekleri nasıl dağlıyor. Her yere kükreyen iktidar, kendi yarasına merhem olamamıştır. Kendi meselesine sahip çıkamamıştır.

Milli Savunma Bakanı da çıkıp “terörde mücadele iyi gidiyor” diyor. Buna kargalar bile güler. Kampların çoğuna askeri müdahale yapılamaz iken, gidilemez iken nasıl iyi gidiyor? Karakolların içine kadar terör örgütü sızıyor. Buna karşılık ne yapıyoruz? Bu çile ne zaman bitecek? Güneydoğu'da canlar yanarken biz hiç derdimiz yokmuş gibi büyük pişkinlikle gelecek dönem cumhurbaşkanı kim olacak, Sayın Abdullah Gül aday olacak mı? Birileri de yok Başbakanın hakkıdır gibi ibarelerle ülkenin gündemini boşuna meşgul ediyor. Sen Güneydoğu'da bayrağını dalgalandıramazsan Pkk orada bayrağını dalgalandırırsa

o zaman Cumhurbaşkanı kimin olacağına karar verirler. Sınırdaki komşularımızın durumu belli.

Bırakın bize destek olmayı, Pkk'ya karşı takındıkları tavır ortada, destek veriyorlar. Sayın Başbakan diyor ki dış güçler destek veriyor diyor, bu tavır yeni değil ki Sayın Başbakan dün de böyle idi. Nasıl iyi gidiyor terörde mücadele? Sonuç olarak terörde iktidar sınıfta kalmıştır. Öfkenin ateşi önce sahibini yakar, sonra kıvılcımı düşmana ya varır ya varmaz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68