“Demokrat Parti’de Neler Oluyor?”

Demokrat Parti eski İlçe Başkanı İhsan Söymen, yaptığı açıklamada, Demokrat Parti İlçe Yönetimi’ne seslenerek, “Yatağan Belediye Başkan Adayı’nı belirleyin” dedi.

“Demokrat Parti’de Neler Oluyor?”
 Demokrat Parti eski İlçe Başkanı İhsan Söymen, yaptığı açıklamada; “Değerli Yatağanlı hemşerilerim, sevgili Demokrat Partililer. Biliyorsunuz, 2014 yılı seçimler yılı olacaktır. Bu nedenle 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere az bir zaman kaldı. Allah’ın izniyle o gün sandık başına gidip herkes oyunu kullanacak. Ama hâlâ bizim Demokrat Parti İlçe Yönetimi’nden adaylık konusunda hiçbir ses çıkmamaktadır. Biliyorsunuz, ilimiz büyükşehir kapsamında olduğu için Yatağanımızın tüm köyleri ve beldeleri oy kullanacak. Bu nedenle partili vatandaşlarımız devamlı olarak bize soruyor, bizim partinin adayı kim diye. Partililerimiz haklı olarak aday bekliyor. Bizim seçmenimiz, partimizin amblemini ve adayını görmek istiyor. Bu konu ilçe gündeminde ve partililer üzerinde belirsizlik ve karamsarlık yaratıyor. Bu belirsizlik sürerken İlçe Yönetimi hiçbir açıklama ve beyanda bulunmamaktadır. Demokrat Partililer endişe içindedir. Buradan İlçe Yönetimi’ne seslenerek derhal partinin adayını açıklayın diyorum. Aday bulamadıysanız İlçe Başkanı aday olmak zorundadır.

Bu parti sağa, sol yamak olacak bir parti değildir. Demokrat Parti’nin örf ve adetinde böyle bir şey yoktur, olamaz. Demokrat Parti en kötü zamanda bile adayını bulup aslanlar gibi oy istemiştir. Eğer bu gemi yürüyecekse ciddi bir aday çıkarmak zorundasınız. Aday bulamadık, çıkaramadık gibi mazeretler kabul edilemez. Bu görevi yapamayacaksanız biz oynayamadık diyerek zilleri atarsınız, yapacaklar gelir.

Demokrat Parti sahipsiz değildir, hiçbir zaman da sahipsiz kalmayacaktır” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 19:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
taner
taner - 6 yıl Önce

helal başkan

hüsnü kaya
hüsnü kaya - 6 yıl Önce

İhsan abicim artık Demokrat mı kaldı.Boşa gidecek oylar için aday göstermenin ne anlamı var.Artık düşünmenin zamanı olup boşa kürek çekme devri bitmiştir.Meclite olan yani barajı geçen partilere oy vermek lazım ama belediye seçiminde de çalışacak adama oy vermemiz lazım bence.

SIRADAKİ HABER