Desteklemeler kapsamında bilgilendirme toplantısı Yapıldı

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi hakkında bilgilendirme toplantısı, Yatağan Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Desteklemeler kapsamında bilgilendirme toplantısı Yapıldı

Düzenlenen toplantıda Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri, katılımcılara Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi hakkında bilgiler aktardı. Başvurular için son tarihin 17 Aralık 2021 olduğu ifade edildi.

Desteklemelere; gerçek ve tüzel kişiler, 13.1.2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununda tanımlanan kollektif şirket, limited şirket ve anonim şirketler, kooperatifler,

yetiştirici birlikler ile bunların üst birlikleri/iktisadi teşekkülleri, tarımsal üretici birliklerinin başvurabileceği kaydedildi. Destekleme miktarı yatırımın niteliğine göre yeni tesis, kısmen yapılmış (tamamlama), kapasite artırımı, teknoloji yenileme ve/veya modernizasyon olarak 600 bin TL olduğu açıklandı.

Makine ekipman desteklemelerinde 69 farklı çeşit makine için 300 bin TL’ye kadar yüzde 50 hibe desteği verileceği bildirildi.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68