Dev Tesisin Temeli Törenle Atıldı

Netlog firması tarafından Bayır beldesinde yapımına başlanan Ege ve Akdeniz’in en büyük lojistik merkezi Güney Ege Lojistik Merkezi’nin temel atma töreni Cumartesi günü yapıldı. 22 bin metrekare kapalı alanıyla 400 kişiye iş imkanı sağlaması planlanan tesisin temel atma töreninde konuşan firma sahibi Şahap Çak; “aynı anda 58 TIR’ın yükleme ve boşaltma yapabileceği tesisimiz 22 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 39 bin metrekare alan üzerine kurulacak ve yaklaşık 400 kişiye istihdam sağlayacak” dedi.

Dev Tesisin Temeli Törenle Atıldı
 Tamamlandığında Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük lojistik merkezi olacak olan Güney Ege Lojistik Merkezi’nin temel atma töreni geçtiğimiz günlerde Bayır’da yapıldı.

Temel atma törenine Vali Yardımcısı Mestan Yayman, Bayır Belediye Başkanı Cumhur Çoban, MUTSO Gelişim Hareketi Lideri Safa Altaş, işadamları ve çok sayıda vatandaş katılırken, tören sırasında yapılan konuşmalarla projenin büyüklüğüne vurgu yapıldı.

Söz konusu yatırımın bölgeye getirilmesinde büyük pay sahibi olan MUTSO Gelişim Hareketi adına söz alan İş Adamı Mustafa Ercan; “Bölgemize bu büyük yatırımın getirilmesine ön ayak olduğumuz için gurur duyuyoruz. Bu yatırımı gerçekleştiren Şahap beye ekibimiz adına teşekkür ediyoruz. MUTSO Gelişim Hareketi olarak bu tür yatırımların bölgemizde gerçekleştirilmesine büyük önem veriyoruz. Yatırım yapan firmalar sadece kendilerine değil bölgeye de çok büyük katkı sağlıyorlar” şeklinde konuşurken, Bayır Beldesi’nin benzer yatırımlara ev sahipliği yapmasından dolayı gurur duyduğunu belirten Bayır Belediye Başkanı Cumhur Çoban; “Firma sahibi sayın Şahap Çak’a yatırım için Bayır’ı tercih etmesinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu gibi yatırımların bölgemize gelmesi için elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Tesis tamamlandığında 400 kişiye istihdam sağlanacağı belirtiliyor. Burada iş sahibi olan kişilerin aileleri de düşünüldüğünde bu yaklaşık 1600 kişinin buradan ekmek yiyeceği anlamına geliyor. Ancak bir yandan bu gibi yatırımlar yapılırken, diğer yandan Salihpaşalar istimlak alanı içerisinde bulunan pek çok iş yerinin kapatılması gündeme geliyor. Bu yapılırken getireceği artı ve eksiler iyi hesaplanmalı” dedi.

İzmir’i İkiye Katlayacak

Netlog Firması Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Çak ise tesisler hakkında bilgi vererek, söz konusu yatırımın İzmir’de aynı firmaya ait olan tesisi ikiye katlayacağını belirterek, merkezin Bayır’da yer alacağının altını çizdi.

Lojistik firmalarının çalışma alanı hakkında da bilgi veren Şahap Çak; “Bizlere yol gösteren ve söz konusu yatırımı bu bölgeye yapmamız için teşvikte bulunan Safa Altaş ve ekibine teşekkür ediyoruz. Doğru bir karar verdiğimizin farkındayız. 39 bin metrekare arazi üzerinde 22 bin metrekare kapalı alana sahip olacak olan dev tesisimizde 55 tır ve kamyon aynı anda yükleme ve boşaltma yapabilecek. Ayrıca tesis tam kapasiteye ulaştığında 400 kişi burada istihdam edilecek. Tesis içerisinde soğuk ve donuk hava depolarının yanı sıra İzmir’deki tesisimizde bile bulunmayan ilaç depolama ünitesi yer alacak.

Amacımız, daha az stokla daha taze ve ucuz ürünü tüketiciye buradan sunabilmek.

Eğer niye Muğla diye soracak olursanız; bu bölge Güllük’ten Fethiye’ye çok geniş bir ağa hitap ediyor. Yaz aylarıyla beraber 10-12 milyon kişiye ev sahipliği yapan Muğla müthiş bir potansiyele sahip. Tabiî ki Safa beyin yönlendirmesi de yatırımın Muğla’ya gelmesinde çok etkili oldu. O olmasa belki Muğla aklıma bile gelmeyecekti” dedi ve önümüzdeki günlerde Muğla için yeni projeler üretmeye hazırlandıklarını belirterek; “Muğla topraksız sera için çok elverişli şartlara sahip. Bu şu anda Antalya’da yapılıyor ancak fiziki şartları daha uygun olan Muğla’da böyle bir girişim şu ana kadar söz konusu değil. Sonraki hedefimiz bu bölgede topraksız sera tekniğini uygulamaya koymak” ifadelerini kullandı ve sözü Muğla Vali Yardımcısı Mestan Yayman’a bıraktı. Mestan Yayman; “Muğlamıza yapılacak olan benzer yatırımlar ilimizin potansiyelini önemli ölçüde etkileyecektir. Yatırımın buraya gelmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” ifadeleriyle söz konusu yatırımın önemine vurgu yaparken, yapılan konuşmaların ardından temel atma töreni kesilen kurbanla yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2013, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER