DEVA PARTİSİ MUĞLA’DA GENÇLERLE BULUŞTU

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı ve Gençlik Politikaları Başkanı Doğa Şanlıoğlu 27. Gençlik Buluşmasını Muğla’da gerçekleştirdi.

DEVA PARTİSİ MUĞLA’DA GENÇLERLE BULUŞTU

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı ve Gençlik Politikaları Başkanı Doğa Şanlıoğlu’nun katıldığı 27. Gençlik Buluşması’nda Eğitim Politikaları Başkanı Mustafa Ergen, Sosyal Politikalar Başkanı Selma Aliye Kavaf ve Kurucular Kurulu Üyesi Essum Aslan hazır bulundu. Sohbet havasında gerçekleşen toplantıda gençlerin sorunları ve çözüm önerileri dinlendi.
Boğaziçi sorununun da ele alındığı sohbet ortamında gençler; özgür ve bağımsız üniversiteler, özgür ve bağımsız Türkiye istediklerini vurguladı.
Gençlerin bir diğer bir ele aldığı konu ise işsizlik oldu. Genç işsizliğin arttığı son dönemde gençler öğrenimini gördükleri mesleklerini, yeterli iş sahası ve iş imkanı olmadığı için yapamamaktan üzüntü duyduklarını dile getirdiler.
Eğitim Politikaları Başkanı Mustafa Ergen, gelecekte ön plana çıkabilecek mesleklerin gündeme alınması, tanıtımı ve yönlendirilmesi ile ilgili bu alanda eğitimin dijitalleşme sürecinde daha verimli ve aktif rol almak gerektiğini dile getirdi.
Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Gençlik Politikaları başkanı Doğa ŞANLIOĞLU, Deva Partisi Muğla İl Gençlik Politikaları Başkanı Ali ŞAHİN ve ekibi ile birlikte gençlik buluşması öncesi Milaspor’u ziyaret ederek Milasspor başkanı ve yönetim kurulu üyeleriyle görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette pandemi döneminde  amatör spor kulüplerinin sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü. 
 

Selahattin Birgili

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68