Deva Partisi Yatağan’da İlk Kongresini Gerçekleştirdi

Deva partisi Yatağan 1.  İlçe kongresi Yatağan Belediyesi Hacı Ömerler Atatürk kültür evinde yapıldı.  Kongrede mevcut atanmış başkan Fatma Özalp Ak yeniden İlçe Başkanı oldu.

Deva Partisi Yatağan’da İlk Kongresini Gerçekleştirdi

İlçe kongresine,  Ege Bölge koordinatörü Meltem Gürler, İl Başkanı Tolga Keskin, Parti yöneticileri,  İyi Parti İlçe başkanı Sadet Kocasarı ve yönetimi, CHP İlçe yönetiminden Ozan Gürpınar, Mutlu Özler, Muğla Eczacılar Odası başkanı Serkan Tekin, Yatağan esnaf ve sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Suat Tekin, partililer  ve delegeler katıldı.

Divan Başkanlığını Ege Bölge koordinatörü Meltem Gürler’in yaptığı kongrede sunumu ilçe yönetiminden Özlem Parlayan Yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra, Genel Başkan Ali Babacan’ın mesajı okundu.  Faaliyet ve çalışma raporlarının okunmasından sonra konuşan, İlçe Başkanı Fatma Özalp Ak; “Deva partisi Yatağan 1.  İlçe kongremize katılan herkese saygılarımı sunuyorum. Partimizin politikaları hazır, çiftçinin geliri artacak. Tarıma çok önem veriyoruz,  tarıma destek olarak çiftçinin yüzünü güldürüp üretimi arttıracağız. Ayrıca,  emeklinin, memurun, işçinin, esnafın gelirini arttırarak hak ettikleri bir yaşama kavuşturacağız.  Kadrolarımız hazır, seçimi bekliyoruz. Tüm halkımız eşit haklardan yararlanacak, ülkenin kaynakları birkaç şirkte değil halkın tamamına eşit dağıtılacak, eşit hizmet vererek gençlerin de umudu olacağız” dedi.

 İl Başkanı Tolga Keskin’de yaptığı konuşmada; “Bir buçuk yıl önce kurulan parti olarak çok yol aldık. Korkusuz cesur bir politika ile ülkenin umudu olduk. Bu umut boşa değil genel Başkanımız Ali Babacan Ülke için bir şanstır. İktidara yürüyoruz. Bizim iktidarımızda refah dolu günler gelecek kimse umutsuzluğa kapılmasın” ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra yapılan seçimde,  İlçe yönetimi şu şekil de oluştu.  İlçe Başkanı Fatma Özalp Ak,  Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Sumak, Ali Sema, Teoman Kazıl, Tuncer Bingöl Mehmet Yavuz, Şerif Gürses, Mehmet Kın, Şazimet Özcan, Özlem Parlayan,  Nurşen Berberoğlu, Naciye Zeybek.  

Elif Ertan

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2021, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68