Deve güreşinin toplam geliri 189 bin lira

18 Ocak 2015 tarihinde yapılan Yatağan Belediyesi Deve Güreşi Festivali’nin gelir-gider hesabı açıklandı. Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, festivalden 189 bin 501 lira gelir elde edildiğini söyledi.

Deve güreşinin toplam geliri 189 bin lira
 Yatağan Belediyesi tarafından bu yıl 15.si düzenlenen Deve Güreşi Festivali’nde 26 yerden 130 güreşçi deve güreşirken, Yatağan Arena yaklaşık 20 bin kişiye ev sahipliği yaptı. Havanın da güzel olmasıyla yoğun katılımın olduğu festival, Serdaroğlu İnşaat’ın sponsorluğunda, ücretsiz olarak düzenlendi.

Yatağan Meslek Yüksek Okulu ve Yatağanspor yararına düzenlenen güreşler sırasında elde edilen gelir ve giderler, Belediye Başkanlığı’nda yapılan toplantıda açıklandı. Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Deve Güreşi Tertip Komitesi üyeleri ve Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Adem Yaran’ın katılımıyla düzenlenen toplantıda, Sanayi Sitesi içerisindeki Meslek Yüksek Okulu’nun kirası Yaran’a teslim edildi.

Festivalde toplam 189 bin 501 lira gelir elde edildiğini ifade eden Belediye Başkanı Işık, gelirin 30 bin lirasının Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nun kirası için ödendiğini, 33 bin 830 lirasının ise Yatağanspor yararına kullanılacağını söyledi.

Işık, gelirin diğer kısmı ile deve ve nakliye ücretleri ile matbaa giderlerinin karşılandığını belirterek, “Ücretsiz düzenlenen festivalimizde, festival alanında tezgah açan esnaflarımız ve sponsorlarımız aracılığıyla elde edilen gelir, festivali düzenleme amacımız olan Yatağanspor ve Meslek Yüksek Okulu’nun giderlerini karşıladı. Festivalimize destek olan ve bizleri yalnız bırakmayarak festival alanını dolduran herkese çok teşekkür ediyoruz. İnşallah, Allah 16.sını düzenlemeyi nasip eder” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2015, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68