Deve güreşleri 17 Ocak 2016 pazar günü

Yatağan Belediyesi tarafından geleneksel olarak yapılan Deve Güreşleri Festivali 17 Ocak 2016 Pazar günü düzenlenecek. Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden 150 meşhur güreş devesinin katılımı ile Serdaroğlu İnşaat’ın sponsorluğunda bu yıl 16.’sı düzenlenecek olan Festivalin geliri Yatağan Spor Kulübü ve Yatağan Meslek Yüksekokulu yararına kullanılacak.

Deve güreşleri 17 Ocak 2016 pazar günü
 Yatağan Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'Deve Güreşi Festivali' 17 Ocak 2016 Pazar günü, Orman Kavşak Sahası'nda düzenlenecek. 16 Geleneksel Deve Güreşleri Festivali bu yıl yine Serdaroğlu İnşaat – Mehmet Serhat Serdaroğlu sponsorluğunda yapılacak ve ücretsiz olacak.

Deve güreşleri festivalinden elde edilecek gelir Yatağan Spor Kulübü’ne aktarılacak, gelirin bir kısmı da Yatağan Meslek Yüksekokulu’nun ihtiyaçları için kullanılacak. Deve güreşleri festivaline Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinden 150 meşhur güreş devesinin katılacak.

Yatağan Belediyesi 15. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali hazırlıkları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık; “Bu yıl 16.sı düzenlenecek olan deve güreşleri için komitemiz oluştu, çalışmaları sürüyor. Şuana kadar birçok deve sahibi ile görüşmeler tamamlandı.

Geleneksel hale getirdiğimiz ve atalarımızın mirası olan Yörük Kültürü'nü yaşatmaya devam edeceğiz. Güreşler örf adetlerimizin yaşatılmasının yanı sıra ekonomik ve kültürel açıdan da önem taşıyor. Düzenlenecek olan festivalimize sağladığı katkılar ve olumlu çabaları nedeni ile Yatağan Kaymakamımız Gökay Özkan ve güreşlerin sponsorluğunu üstlenen Serdaroğlu İnşaat – Mehmet Serhat Serdaroğlu’na gerek şahsım gerekse Yatağan halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Yatağan Deve Güreşleri artık marka oldu. Ege Bölgesi'nin en ilgi çeken güreşlerini tertip ediyoruz. Vatandaşlarımız çok ilgi gösteriyor. Havanın güzel olması durumunda, güreşlerimiz yine çok görkemli geçecektir. Hazırlıklarımız sürüyor, Yatağan ve çevre halkını güreşlerimize bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2016, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95