Develer, Bodrum Arenası’nda buluştu

Bodrum’da düzenlenen geleneksel deve güreşi festivalinde, 140 deve katılırken, elde edilen gelir Bodrumspor’a bağışlandı.

Develer, Bodrum Arenası’nda buluştu
 Bodrum’da kış sezonun en önemli etkinlikleri arasında yer alan Deve Güreşi Festivali, Kızılağaç Arenası’nda düzenlendi. Soğuk havaya rağmen yerli ve yabancı binlerce kişinin izlediği güreşlerde, güreşçi develer birbirleriyle kıran kırana mücadele etti.  

Bodrumspor yararına düzenlenen güreşlere Belediye Başkanı Mehmet Kocadon başta olmak üzere protokol üyeleri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Güreşe, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek ve Yardımcısı Tarcan Oğuz da katıldı.

Bodrum Yalı Mahallesi'nde yer alan Kızılağaç Deve Güreşi Arenası'nı sabah saatlerinden itibaren deve güreşi severlerle doldu. Güreşen develerin yanı sıra kölesteye çekilen develer de yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi gördü.

Muğla, Aydın, Çanakkale, İzmir, Balıkesir, Antalya ve Denizli illerinden yaklaşık 140 devenin katıldığı güreşlerde, Yörük kültürü de sergilendi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2015, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68