Dikleşen Müdür Yüksel Akın

Dikleşen Müdür Yüksel Akın

Dikleşen Müdür Yüksel Akın

Dik duran “dikleşmeyen” değil, adam gibi, yamulmayan “dikleşen” Müdür Yüksel Akın. Taşıdığı değerlere sahip çıkan, çalışkan ve dürüst Müdür Yüksel Akın. Birçok talebimi geri çeviren, ama gözümde hep dik duran ve dikleşen Müdür Yüksel Akın.

Siyaset bürokrasiye karışmamalı, aksine çalışmasına, randıman vermesine yardımcı olmalıdır. Åžayet bürokrasinin, herhangi bir kademesinde bulunan, herhangi bir yetkili yeterli donanıma sahip olmasına rağmen, hizmet üretmiyorsa, o yetkiliye dokunulmalı, ancak o yetkili hizmet üretiyorsa, kurumu aksatmadan çalıştırıyorsa, hele hele rekorlara imza atıyorsa (yerel bazda vergi rekortmenliği gibi)  o yetkili ödüllendirilmeli, örnek şahsiyet haline getirilmelidir. Çünkü memleketin böyle yetkililere ihtiyacı vardır.

Yüksel Akın Bey'in bu kategoride değil de, akraba-i talukata el pençe durmaması gerekçesi ile görevden alınması sözkonusu olduğu noktada, üzülmemek mümkün mü? “Halka hizmet, Hak,ka hizmettir” ülküsü ile yola çıkanlar, teneşir tahtasını unutanlar, unutmasınlar ki kul hakkını Allah (cc) bile affetmiyor.

Yüksel Akın ile ilgili yerel basında, zaman zaman demeçler yayınlanıyor, okuyorum. Üzüldüğümüz de oluyor, tabii sevindiğimiz de. Sade vatandaş yamulmadan, yumulmadan tabiri caizse “dikleşerek” samimiyetini ifade ediyor, seviniyoruz.

Vaziyetten durum çıkarma sevdası ile olup olmadık demeçler veriliyor, üzülüyoruz. Mesela; işveren ile sendika nasıl olur da aynı noktada buluşurlarmış. Buzağı aramanın bir anlamı yok. Ülke menfaatlerinde hepimiz bir noktada buluşmak zorundayız. İşin özü bu. Bu tür beyanda bulunanlar “ayna” gerçeğini de unutmasınlar.

İktidar partisinin İlçe Başkanı; konunun, kazandığı halde işe başlatılmayan 47 işçi ile alâkasının olmadığı şeklindeki, yerel basına yansıyan beyanı da, tatmin edici değil. Bir ilçe teşkilatı, şayet bir genel seçimde İlçe Seçim Kurulu onayı ile başka bir partinin sandık kurulu üyeliği yapan birine “senin burada ne işin var” diyerek azarlıyor ve fırçalayabiliyorsa, işinden alıkoyabiliyorsa, başka söze gerek var mı?

İşçisi ile bütünleşmiş, kaynaşmış, bölge halkı ile beşeri münasebetlerinde sorun yaşamayan, çalışkan, ahlâklı ve dürüst Yüksel Akın olarak zihinlerde yer ettin, dik durdun, dikleştin, dikleştikçe de gönlümüzde yer buldun.

Ülkülerinde dik duran ve dikleşenlerin sayısı, ülkenin kaderiyle doğrudan orantılıdır. Bunun bir örneği olduğun için seni kutluyorum. Ülke sizin gibi değerlerle felah bulacaktır, vaziyetten durum çıkaranlarla değil.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68