Din Görevlilerine KKKA Bilgilendirmesi

Yatağan merkez ve mahallelerinde görev yapan din görevlilerine Yatağan Toplum Sağlığı Merkezi görevlileri tarafından keneden bulaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi(KKKA) hastalığı hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Din Görevlilerine KKKA Bilgilendirmesi
 Yatağan Toplum Sağlığı Merkezi’nde görevli Dr. Gülşah Adar ile hemşireler Sultan Bayat ve Türkan Koç tarafından dün saat 10.00’da Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda Yatağan merkez ve mahallelerinde görev yapan din görevlilerine KKKA hastalığı hakkında bilgilendirme yapıldı. Yapılan bilgilendirmede din görevlilerine Kırım Kongo Kanamalı hastalığı ve bulaşma şekilleri, hastalığın aşamaları, bahçeler, bağ, tarla, ahır, orman, orman kenarı tarım arazisi gibi alanlarda dikkat edilmesi gerekenler, riskli alanlardayken yapılması gerekenler hakkında bilgi verildi.

Bilgilendirme toplantısında ayrıca merkez ve mahallelerde görev yapan din görevlilerine geçtiğimiz hafta kutlanan aşı haftası hakkında bilgi verildi. Dr. Gülşah Adar Yatağan merkez ve mahallelerde aşılamanın en üst düzeyde olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2014, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68