“DİPSİZ KÖPRÜSÜNÜN TAKİPÇİSİ OLACAÄžIM”

“DİPSİZ KÖPRÜSÜNÜN TAKİPÇİSİ OLACAÄžIM”

“DİPSİZ KÖPRÜSÜNÜN TAKİPÇİSİ OLACAÄžIM”

AK parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, geçtiğimiz yıllarda mermer yüklü bir kamyon tarafından yıkılan Yava Köyü Dipsiz Köprüsünün yapılacağını ancak, yeni yapılacak köprünün aslının aynısı olmayacağını belirtti.

Beraberinde Ak Parti Yatağan İlçe Başkanı Mustafa Toksöz ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Bozarmut'tan sonra Kafaca Kaplancık Köyü'nü ziyaret eden Ali Boğa, burada köy muhtarların sorunların dinledi.

Daha sonra Yava Köyü'ne geçen Ali Boğa, 1919 yılında İtalyanlar tarafından yapıldığı belirtilen geçtiğimiz yıllarda mermer yüklü bir kamyon tarafından yıkılan köprüde inceleme yapıp Köy Muhtarı Ali Üstün'den bilgi aldı.

Köy Muhtarı Ali Üstün; “”Köprü yıkılınca Kayırlı, Koca Mustafa, Çobanlar ve Memişler Mahalleleri'nin hem yolu, hem de suyu kesildi. Su sorununu bir şekilde çözdük ancak yol sorunu bizleri çok mağdur ediyor bu köprünü bir an evvel yapılması için 4 yıldır uğraşıyorum” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa; “köprünün yapımı için 150 bin lira ödenek çıkarıldı. Ancak bu parayla olacak iş değil, takipçisi olup bu köprünün yapılmasını sağlayacağız. Bu konuda ilgili kurumlarla görüşme ve yazışmalarımız sürüyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68