Dipsiz Yoluna Sahip Çıkan Yok ?

Yava, Nebiköy, Hisarardı, Hacıbayramlar, Hacıveliler, Kırıkköy, Gökgedik, Zeytinköy, Katrancı gibi köyler ile Yatağan arasında ulaşımı sağlaması nedeniyle yoğun araç trafiğine maruz kalan Dipsiz yolunun köstebek yuvasına dönmesine rağmen, yol üzerinde hiçbir bakım ve onarım çalışmasının yapılmaması tepkileri de beraberinde getiriyor.

Dipsiz Yoluna Sahip Çıkan Yok ?
  

Yatağan ile bağlı pek çok köy arasında ulaşımı sağlayan Dipsiz yolundaki devasa çukurlar tehlike saçıyor.

Yava, Nebiköy, Hisarardı, Hacıbayramlar, Hacıveliler, Kırıkköy, Gökgedik, Zeytinköy, Katrancı gibi köylerin ulaşımını sağlayan ve bazı belde ve köylere de alternatif ulaşım imkanı sunan yol üzerinde aylardır devam eden sorun ile hiçbir kurum ve yetkilinin ilgilenmemesi halkın tepkisine neden olurken, konunun daha önce defalarca gazeteler aracılığıyla da gündeme getirildiğini belirten vatandaşlar adına taleplerini dile getiren Ercömert Berberoğlu; “Dipsiz yolu her gün çok sayıda kişinin kullandığı en işlek yollardan birisi. Çok sayıda köy ve beldenin ulaşımını sağlayan yol üzerindeki çukurlar bu yolu sürekli kullanmak zorunda kalan kişiler için maddi ve manevi kayıp anlamına geliyor. Ama asıl önemli olan yol üzerindeki çukurların kazaya davetiye çıkartacak seviyede olması. Bu konuda İl Özel İdare’nin yanı sıra, Kaymakamlığımızdan, belediyelerden, muhtarlarımızdan ve konunun bütün muhataplarından yardım istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İş Muhtarlarda Bitiyor

Konu hakkında bilgi aldığımız Muğla İl Genel Meclis Başkanı Cemal Gürpınar ise, İl Özel İdaresi’nin malzeme sıkıntı yaşamadığını belirterek, Yatağan bağlı bütün köy yollarının onarımı için yeterli malzemeye sahip olduklarının altını çizdi ve konunun Yatağan Kaymakamlığı ile de istişare edildiğini ifade ederek; “İl Özel İdaresi bütün köy yollarının onarımına yetecek rotmiks malzemesine sahip.  Bu konuda Yatağan Kaymakamlığı ile de görüşmelerimiz oldu. Onarıma ihtiyacı olan bütün köy yollarına malzeme temin edeceğimizi belirttik. Malzeme temini İl Özel İdaresi tarafından yapılacağı gibi onarım çalışmalarının maddi yükümlülüğü de Yatağan Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından üstlenilecek. Ancak bu konuda köy muhtarlarımıza büyük görev düşüyor. Yapmaları gereken; İl Özel İdaresi tarafından kendilerine verilecek olan rotmiks malzemelerini almak ve Yatağan Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından sağlanacak olan maddi kaynak ile yolların onarımını yaptırmak. Bu konuda Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ile de görüştük. Kendisi KÖYDES’in maddi destek vereceğini doğruladı” dedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2013, 17:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
kaya_15
kaya_15 - 7 yıl Önce

diğerleri derken , niçin onlarıda yazmıyorsun, sp gibi mesela

yolcu
yolcu - 7 yıl Önce

selam iyi günler taşkesik hisarardı yollarınıda gündeminize taşırmısınız yollarımızın her tarafı cukur lütfen bize yardımcı olurmusunuz sizin sesinize güveniyozuz tşklr