DİRENİŞ ÇADIRINA DESTEK ZİYARETİ

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ve DİSK Araştırma Dairesi Müdürü Serkan Öngel Yatağan Termik Santrali önüne Muğla’da bulunan termik santraller ve bu santrallere kömür temin eden linyit sahaları ve mal varlıklarının özelleştirme kapsamına alınması nedeni ile 392 gün önce kurulan direniş çadırını ziyaret ettiler.

DİRENİŞ ÇADIRINA DESTEK ZİYARETİ
 12 Ekim 2014 Pazar günü Muğla Konakaltı Kültür Merkezi’nde CHP Gençlik Kollarının Özelleştirme ve Taşeronlaştırmaya karşı düzenlediği ‘Genç İşçi Çalıştayı’na konuşmacı olarak katılmak için Muğla’ya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Özgür Özel ve DİSK Araştırma Dairesi Müdürü Serkan Öngel Yatağan Termik Santrali önünde 392 gündür direnen Enerji ve Maden İşçilerini ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Maden -İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin, Tes -İş Yatağan Şube Sekreteri Kemal Özcan, CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek ve işçiler hazır bulundular.

Muğla’daki direniş süreciyle ilgili bilgi alan Özgür Özel benzer bir sürecin Soma’da başlamak üzere olduğunu, burada sürdürülen direnişi yakından takip ettiklerini, Soma’daki 301 madencinin iş cinayetlerine kurban gitmesinin asıl nedeninin bu özelleştirme politikalarının olduğunu, bu kurumları alan firmalardaki aşırı kâr hırsı ve üretim baskısı nedeniyle, bu faciaların yaşandığını söyledi.

CHP Milletvekili Özgür Özel “Sizler Enerji ve Maden işçileri olarak haklı ve onurlu bir mücadele sürdürüyorsunuz, bu mücadele sürecinde her zaman yanınızdayız, alıcı firmalar buraları devir almaya geldiğinde de burada olacağız” dedi.

DİSK Araştırma Dairesi Müdürü Serkan Öngel’de işçilerin bu süreçte hep birlikte hareket etmesi gerektiğini ve bunun için de hep beraber mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

Maden İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin’de ihale sürecinin tamamlanıp Resmi Gazetede yayımlandığını, emeklisi dolan arkadaşların ayrıldığını, sayı olarak azalmalarına rağmen işçilerin inancı  ve kararlılığıyla bu mücadeleyi  kazanacaklarını söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68